Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Wielkie derby dla wrocławian

II liga M: Wielkie derby dla wrocławian

fot. archiwum

Już od kilku dni kibice czekali na ten pojedynek, w końcu od kilku lat mecze pomiędzy drużynami z Wrocławia i Wałbrzycha przyciągają tłumy kibiców. Nie inaczej było wczoraj, gospodarze okazali się mało gościnni, wygrali 3:0 i objęli fotel lidera gr. 2.

Już na początku spotkania wrocławianie objęli wysokie prowadzenie, dzięki dobrej zagrywce Piotra Hernika oraz skutecznym blokom siatkarzy Gwardii (10:2). Wałbrzyszanie nie mieli pomysłu na zatrzymanie Łukasza Lubaczewskiego, który dostawał szybkie piłki od Łukasza Wrońskiego, a w dodatku ten praktycznie się nie mylił. W drużynie Victorii nie pomogły ani czasy, ani zmiany. Gwardziści zdemolowali rywala, wygrywając pewnie 25:14.

W drugiej partii gospodarze nie zwalniali tempa, po dwóch asach serwisowych Piotra Deszcza prowadzili 7:4, następnie przewaga wrocławian wzrosła do 6 oczek (16:10). Jednak od tego momentu siatkarze Victorii zaczęli lepiej grać, a po asie serwisowym Jakuba Paszka na tablicy wyników widniał remis po 21. Gra toczyła się punkt za punkt, a po nerwowej końcówce i kontrowersyjnej decyzji sędziego, gwardziści wygrali, wykorzystując piątą piłkę setową.

Wałbrzyszanie nie poddali się, dzielnie walczyli w partii numer trzy, a po bloku Arkadiusza Olczyka i Łukasza Kaczmarka na Herniku objęli najwyższe w tym meczu prowadzenie (11:9). Jednak po chwili był remis i gra toczyła się punkt za punkt do stanu po 17. W tym momencie wrocławianie zaczęli swój marsz ku zwycięstwu, w którym pomogły asy serwisowe Lubaczewskiego i Hernika. Mecz zakończył się skutecznym atakiem ze środka Pawła Michockiego (25:21). Tym samym gwardziści są jedyną niepokonaną drużyną w grupie drugiej.Gwardia Wrocław – Victoria PWSZ Wałbrzych 3:0
(25:14, 29:27, 25:21)

Składy zespołów:
Gwardia: Wroński, Lubaczewski, Michocki, Hernik, Deszcz, Jarząbski, Jutrzenka (libero) oraz Dzikowicz i Szymankiewicz
Victoria: Walendzik, Kaczmarek, Olczyk, Karpiewski, Kozłowski, Olszewski, Kukla (libero) oraz Migdalski, Zieliński, Pizuński, Paszek i Tomiałowicz

Zobacz również:
Wyniki 4. kolejki oraz tabela grupy 2 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved