Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > To już koniec Anastasiego

To już koniec Anastasiego

fot. Joanna Skólimowska

Jak informuje dzisiejszy "Przegląd Sportowy", już jest pewne, że Andrea Anastasi straci posadę szkoleniowca polskiej reprezentacji. Jednak do czasu rozmów z Włochem władze związku nie chcą komentować, kto zostanie jego następcą.

W najbliższy czwartek ma się zebrać zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej i w trakcie jego obrad głosowana będzie kwestia zmiany na stanowisku trenera polskiej reprezentacji. Mirosław Przedpełski przyznaje, że Andrea Anastasi najprawdopodobniej przyleci do Polski we wtorek i będzie chciał rozmawiać, ale związek prowadzi już też rozmowy z potencjalnymi następcami Włocha. Do ustalenia z Anastasim na pewno zostają kwestie finansowe, bowiem nadal obowiązująca umowa włoskiego szkoleniowca musi zostać właściwie rozliczona. Pewne jest też to, że władze polskiego związku rozstaną się z aktualnym szkoleniowcem w lepszym stylu niż z Danielem Castellanim.

Pozostaje więc pytanie, kto zostanie nowym trenerem polskiej reprezentacji? Na razie Mirosław Przedpełski nie chce nic na ten temat zdradzać. – Dostajemy wiele zapytań, wiele propozycji, o takiej jak Javier Weber już informowaliśmy. Ostatnio pojawił się też Zoran Gajić, lecz naprawdę nie chcę teraz tego wszystkiego roztrząsać, najpierw rozmowy z Andreą – mówi prezes PZPS-u.

Pojawiały się już nazwiska Radostina Stojczewa, Glenna Hoaga, Plamena Konstantinowa, Igora Kolakovicia, ale z różnych względów okazały się one nieaktualne. Albo trenerzy mają ważne kontrakty w klubach czy w drużynach narodowych, albo nie są zainteresowani pracą z polską reprezentacją. Na więcej informacji trzeba będzie poczekać, jednak pewne jest, że polska opcja nie jest już brana pod uwagę.* więcej w „Przeglądzie Sportowym”

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved