Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Michał Żuk: Potrzebujemy czasu na zgranie

Michał Żuk: Potrzebujemy czasu na zgranie

fot. archiwum

- Gdybyśmy przegrali drugiego seta, to możliwe, że tyszanie rozkręciliby się, a wówczas byłoby nam jeszcze ciężej odnieść zwycięstwo - powiedział po wygranej nad TKS-em Nascon Tychy przyjmujący MKS-u Banimex Będzin, Michał Żuk.

W środowy wieczór siatkarze MKS-u Banimex Będzin wykazali wyższość nad TKS-em Nascon Tychy. Beniaminek I ligi jedynie w drugiej odsłonie postraszył faworyta. – Rywale nie mieli nic do stracenia. Na pewno chcieli zmazać plamę za dwie wcześniejsze porażki. A nam nie grało się łatwo w tym meczu, bo sami nie zaprezentowaliśmy najwyższego poziomu – powiedział Michał Żuk.Gdybyśmy przegrali drugiego seta, to możliwe, że tyszanie rozkręciliby się, a wówczas byłoby nam jeszcze ciężej odnieść zwycięstwo. Ale udało nam się go rozstrzygnąć na swoją korzyść, przez co odebraliśmy rywalom chęć do gry – dodał przyjmujący ekipy znad Czarnej Przemszy.

Podopieczni Damiana Dacewicza obecnie znajdują się w czołówce tabeli, choć ponieśli dość niespodziewaną porażkę na inaugurację sezonu w Świdniku. – Wiemy, że jesteśmy jednym z faworytów ligi. Może w premierowym meczu wyszliśmy za bardzo spięci. Graliśmy w nim falami. Ale były to pierwsze koty za płoty. Liczę na to, że w każdym kolejnym meczu będzie coraz lepiej. Jesteśmy nowym tworem, więc potrzebujemy czasu na zgranie – zaznaczył Żuk. – Nie zaprezentowaliśmy jeszcze wszystkiego, co potrafimy. Na treningach prezentujemy się dużo lepiej niż podczas meczów. Teraz wystarczy jedynie naszą dyspozycję z treningów przenieść na pojedynki ligowe. Trening jest zupełnie czymś innym niż mecz o punkty. W trakcie meczów zdarzają nam się błędy. Mam nadzieję, że w każdym kolejnym spotkaniu będzie ich coraz mniej – dodał.

Już jutro będzinian czeka trudne zadanie, bowiem po drugiej stronie siatki stanie Cuprum Mundo Lubin, czyli dojdzie do konfrontacji dwóch faworytów I ligi. Mecz ten będzie miał kilka smaczków, bowiem w międzysezonowej przerwie Lubin na Będzin zamienili Michał Żuk oraz Jakub Oczko. Czy pomogą oni MKS-owi w zdobyciu trzech punktów? – Postaramy się odnieść kolejne zwycięstwo i pokazać się z jak najlepszej strony przed własnymi kibicami – zakończył Michał Żuk.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved