Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czeska reprezentacja z nowym trenerem

Czeska reprezentacja z nowym trenerem

fot. archiwum

Zdeněk Šmejkal zastąpił Stewarda Bernarda i objął stanowisko trenera męskiej reprezentacji Czech. Nowy szkoleniowiec ma ustabilizować pozycję naszych południowych sąsiadów w stawce europejskich drużyn narodowych.

Dotychczasowy holenderski szkoleniowiec Czechów związał się z czeską federacją dwuletnim kontraktem w kwietniu ubiegłego roku. Po 1,5-rocznej pracy i słabym występie czeskich siatkarzy we wrześniowych mistrzostwach Europy władze federacji tego kraju postanowiły wcześniej rozwiązać umowę z Bernardem. Ekipa zza naszej południowej granicy w czempionacie Starego Kontynentu swoje mecze rozgrywała w Polsce, a jej rywalami grupowymi byli Niemcy, Bułgarzy i Rosjanie. W starciach z tymi przeciwnikami zespół prowadzony przez trenera Bernarda zdołał ugrać jedynie seta w starciu z Bułgarią. To nie zadowoliło Czechów.

Nowy szkoleniowiec Zdeněk Šmejkal to dotychczasowy asystent Bernarda i trener mistrzów Czech, VK Ostrawa, który do tej pory łączył obie pozycje. Teraz również ma taki zamiar. – Teraz będzie to o wiele cięższe. Pozycja pierwszego trenera wymaga całkowitego zaangażowania – mówi nowy trener Czechów. Jak przyznaje, będzie chciał skorzystać również z postawy i sposobu prowadzenia teamu Bernarda. Holenderski trener bowiem, rozpoczynając pracę z reprezentacją Czech, dokonał w niej niemałych rewolucji. Zmienił cały sztab, zatrudnił statystyków, co do tej pory za bardzo nie było tam praktykowane. Jak ocenia Zdeněk Šmejkal, nie będzie mu trudno porozumieć się z zawodnikami i będzie próbował znaleźć sposób na poprawę sytuacji kadry narodowej w Europie.

źródło: inf. własna, sport.idnes.cz

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved