Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Adam Woźnica: Drużyna jest perspektywiczna

Adam Woźnica: Drużyna jest perspektywiczna

fot. Katarzyna Kopcik

Morze Bałtyk Szczecin w rozgrywkach drugiej ligi mężczyzn nie przegrało jeszcze meczu. - Zagraliśmy dobrze, w pełni skoncentrowani i to zaprocentowało - ocenia spotkanie z zespołem ze Świnoujścia środkowy Morza, Adam Woźnica.

W trzeciej kolejce łatwo wygraliście z ekipą ze Świnoujścia. Jakie elementy gry o tym zadecydowały?

Adam Woźnica: Myślę że tak naprawdę wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła. O sile drużyny ze Świnoujścia stanowią uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Są to nasi młodsi koledzy, którzy poprzez grę w II lidze nabywają doświadczenia. Jest to doskonały poligon doświadczalny dla młodych drużyn. My zagraliśmy dobrze, w pełni skoncentrowani i to zaprocentowało.

W weekend zmierzycie się z drużyną Olimpii Sulęcin…

Podchodzimy do tego meczu tak jak do każdego innego, w pełni zmotywowani i pełni optymizmu. Olimpia ma na swoim koncie dwie wygrane i jedną przegraną. My natomiast bardzo chcielibyśmy podtrzymać nasze pasmo zwycięstw.

Obecnie znajdujecie się na 2. miejscu w tabeli grupy 1. Przychodząc do Szczecina, spodziewałeś się tak dobrego wyniku już na początku zmagań?

– Tak, ponieważ jest tutaj wielu bardzo dobrych zawodników, drużyna jest perspektywiczna. Myślę, że stać nas na bardzo dobry wynik w tym sezonie. Ciężko trenujemy, by grać jak najlepiej i odnosić sukcesy.

Nie można nie zapytać o sytuację związaną z waszą halą, a w zasadzie sławnym parkietem, który w tym momencie nie nadaje się do użytku. Nie jest to dla was korzystna sytuacja. Gdzie obecnie trenujecie? Jaki wpływ na waszą grę ma zaistniała sytuacja?

– Wiadomo, że jest to jakieś utrudnienie, ale dajemy radę. Hala zastępcza została szybko przez prezesów załatwiona. Teraz nie musimy się już martwić gdzie będziemy trenować, w tym momencie skupiamy się jedynie na meczu z Olimpią Sulęcin. A gdzie będziemy grać mecze u siebie, tego jeszcze nie wiemy. Możliwe, że za miesiąc wszystko wróci do normy, aczkolwiek ciężko nam w to uwierzyć.

Do zespołu dołączyłeś jako ostatni, już po pierwszym meczu ligowym. Zdążyłeś się zaaklimatyzować w drużynie?

– W drużynie jest bardzo dobra i przyjazna atmosfera, także nie było z tym problemu. Ogólnie poznaj miasto, pewnie mi troszkę zejdzie, bo jest bardzo duże (śmiech).

W drużynie masz kilku kolegów z Częstochowy. Czy to duże ułatwienie na początku twojej przygody z klubem?

Tak, faktycznie, z Kubą Makarem i Krzyśkiem Kołodziejem znamy się jeszcze z czasów częstochowskiego Norwida. Wspólnie graliśmy w juniorach. To, jak wiadomo, spore ułatwienie, zawsze lepiej mieć kogoś znajomego w nieznanym miejscu.

Jaki cel stawiasz sobie w nadchodzącym sezonie?

– Jak co roku chciałbym się rozwijać, nabywać coraz większego doświadczenia i walczyć o jak najwyższe cele.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved