Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Pierwsza wygrana Skowrońskiej w barwach Rabity

Pierwsza wygrana Skowrońskiej w barwach Rabity

fot. Mirosław Stroński

- Marzy nam się triumf w Lidze Mistrzyń. Liczę na to, bo nigdy nie udało mi się wygrać najważniejszego europejskiego pucharu - mówi Katarzyna Skowrońska-Dolata, która zadebiutowała w lidze azerskiej. Rabita Baku pokonała 3:0 Telekom.

Rabita Baku zwycięstwem nad Telekomem zainaugurowała rozgrywki azerskiej Superligi. Mecz zakończył się w trzech szybkich setach. Aktualne mistrzynie Azerbejdżanu z Katarzyną Skorupą i Skowrońską-Dolatą nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala, co odzwierciedlają wyniki poszczególnych setów, w których siatkarki Telekomu nie zdołały przekroczyć granicy 20 punktów. Katarzyna Skowrońska-Dolata w Baku występuje jako przyjmująca. – Taki jest pomysł trenera i chyba już zostanę na lewym skrzydle, chociaż nie ma co ukrywać, że specjalnie szczęśliwa z tego powodu nie jestem. Wiele muszę jeszcze pracować, żeby czuć się swobodnie na tej pozycji. Chyba w Rabicie zobaczyli, że w reprezentacji próbowano mnie na przyjęciu i pomyśleli, że to się może sprawdzić także w lidze – przyznaje Skowrońska-Dolata na łamach Super Expressu.

W składzie Rabity nie ma żadnej zawodniczki z Azerbejdżanu. Oprócz dwóch Polek grają tu m.in. trzy Amerykanki, dwie Serbki, Australijka, Węgierka, Portorykanka, Dominikanka i Tajka. – Rzeczywiście, to dla mnie coś nowego, że w drużynie nie ma żadnej przedstawicielki miejscowych. A do tego mamy włoskiego trenera. W azerskiej lidze nie wprowadzono limitów dla obcokrajowców, więc taka sytuacja może się zdarzyć, choć my jesteśmy jedynym klubem złożonym w całości z przyjezdnych. Mnie to nie przeszkadza, liczę na nowe doświadczenie – mówi Katarzyna Skowrońska-Dolata. – Liga azerska jest jedną z najsilniejszych na świecie i nie widać żadnych oznak kryzysu, jak na przykład we włoskiej Serie A. Szefowie klubów mogą sprowadzić gwiazdy, jakie tylko chcą. Nie ukrywam, że jestem dobrze opłacaną siatkarką, ale to się wiąże z coraz większą odpowiedzialnością. Nie jestem młodą, perspektywiczną zawodniczką, która ma czas na rozwój. Ode mnie oczekuje się dużo więcej – dodaje polska siatkarka.

Telekom Baku – Rabita Baku 0:3
(18:25, 20:25, 18:25)Retransmisja meczu Telekom – Rabita

źródło: skowronska.pl, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved