Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Do Bielska-Białej przyjeżdżają siatkarki z Legionowa

ORLEN Liga: Do Bielska-Białej przyjeżdżają siatkarki z Legionowa

fot. archiwum

Na Podbeskidziu zostanie zainaugurowana 3. kolejka spotkań ORLEN Ligi. Przy Rychlińskiego BKS Aluprof Bielsko-Biała podejmować będzie zespół z Legionowa, który kilka dni temu stoczył pięciosetowy pojedynek z trzecią drużyną ekstraklasy.

W piątek niepokonane dotąd bialanki podejmować będą na własnym parkiecie zajmującą ósmą pozycję w tabeli ekipę z Legionowa. W stolicy Podbeskidzia zadowoleni są z osiągniętego wyniku, choć po cichu liczyli na komplet punktów. – Praca, którą wykonujemy za treningach, nie idzie na marne. Dziewczyny dają z siebie wszystko, a efekty widać gołym okiem. Niektóre z nich są bardzo młode, niektóre dotąd były jedynie rezerwowymi lub zawodniczkami, których nie traktowano jako liderki. W Bielsku-Białej to się zmieni! Mój zespół musi w siebie uwierzyć. Musi też nastąpić zmiana mentalności. Dopóki dziewczyny nie przekonają się o własnej wartości oraz nie uwierzą, że są w stanie same decydować o losach setów i meczów, dopóty nasza gra będzie falować tak, jak miało to miejsce podczas spotkań z Budowlanymi i Pałacem – tłumaczy Mirosław Zawieracz.Przed nami jeszcze długa droga do tego celu, ale wkrótce przyjdzie moment, w którym nasza gra i sposób myślenia będą perfekcyjne. O to jestem spokojny, bo codziennie, dzień po dniu zmierzamy w tym kierunku – dodaje.

Apetyt na pierwsze ligowe zwycięstwo mają podopieczne Macieja Kosmola, które w miniony poniedziałek podzieliły się punktami z Polskim Cukrem Muszynianką Fakro Bankiem BPS Muszyna. Po szybkiej regeneracji sił legionowianki bardzo szybko rozpoczęły przygotowania do operacji „Bielsko-Biała”, w kierunku której ruszą już dzisiaj. Skrzydłowa zespołu z Mazowsza, Berenika Tomsia, w rozmowie ze Strefą Siatkówki podkreśla, iż zarówno ona, jak i jej koleżanki bardzo mocno koncentrują się na piątkowym spotkaniu. – Wszystkie głowy (w poniedziałek – przyp. red.) były tutaj. Myślę, że tam (w Bielsku-Białej – przyp. red.) też tak będzie i będziemy sobie „wydzierać” punkty z wielkim bólem. Na pewno ten mecz będzie zacięty – przyznaje atakująca z Legionowa.

Smaczku temu spotkaniu dodaje fakt, że latem z AZS-u Białystok do BKS-u Aluprofu przeszła młodsza siostra Bereniki Tomsi, Laura, również atakująca. Okazuje się, że w piątek przy Rychlińskiego siostry nie staną naprzeciwko siebie, bowiem Laura Tomsia wraz z legionowianką Igą Chojnacką przebywa obecnie na testach we Włoszech i bardzo możliwe, że wkrótce zamieni ORLEN Ligę na Serie A2.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved