Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Alojzy Świderek: ORLEN Liga może być teraz bardziej wyrównana

Alojzy Świderek: ORLEN Liga może być teraz bardziej wyrównana

fot. archiwum

- Mam apel do trenerów: dawajcie młodym dziewczynom dużo możliwości gry, bo tylko w taki sposób będą mogły się pokazać. A wtedy być może pod koniec ligi będziemy mieć jedną, dwie czy trzy zawodniczki więcej do kadry - mówi Alojzy Świderek.

Wiele osób w ostatnich dniach wypowiedziało to samo zdanie: „W tym sezonie liga będzie bardziej wyrównana niż w poprzednich rozgrywkach”. Podpisuje się pan pod tym stwierdzeniem?

Alojzy Świderek: Odpowiem tak: teoretycznie duże szanse na mistrzostwo ma beniaminek z Polic. W Chemiku jest dużo gwiazd. Ale podkreślam, to tylko teoria. Jeżeli ten zespół będzie wygrywać od początku, to na pewno nabierze mocy i zwycięstwa zaczną przychodzić coraz łatwiej. Jeśli jednak zdarzy się potknięcie, to może się okazać, że nawet ta drużyna będzie mieć kłopoty. Podobnie Wrocław. Wydaje się, że Impel w końcu złapał wiatr w żagle. Dobry trener, agresywnie, w dobrym tego słowa znaczeniu, prowadzący zespół. Duże zmiany zaszły w pozostałych ekipach. Atom już nie jest taki mocny jak w poprzednim sezonie. Mimo wszystko jest tam jednak cały czas dobry skład. Nie mają za to Rourke, która dawała spokój w grze. Wiadomo, że jak coś nie szło, to piłka trafiała do niej i była duża szansa, że skończy się punktem. Na pewno teraz muszą grać bardziej zespołowo. Wracając do pytania – tak, liga może być teraz bardziej wyrównana.

W poprzednim latach mówiło się Muszyna, myślało – gwiazdy. Jak jest teraz?Gwiazd już tam nie ma. Pewnie wiąże się to z sytuację finansową klubu. Zespoły na czołówkę naszej ligi robi się budżetem. Jeżeli jest duży, łatwiej znaleźć zawodniczki wyższego formatu. A wiadomo, że krawiec kraje, jak mu materii staje. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby z tych obecnych siatkarek uczyniono w Muszynie nowe gwiazdy.

Mieszanka młodości i rutyny to dobry pomysł na budowę drużyny?

Wie pan, pewne rzeczy są wymuszone. Prawdopodobnie, gdyby były większe finanse w Muszynie, to postawiono by na zawodniczki z większym autorytetem. W takiej sytuacji, jaka była, uzupełnia się zespół młodymi siatkarkami. Ja z tego powodu bardzo się jednak cieszę. Zresztą, mam apel do trenerów: dawajcie młodym dziewczynom dużo możliwości gry, bo tylko w taki sposób będą mogły się pokazać. A wtedy być może pod koniec ligi będziemy mieć jedną, dwie czy trzy zawodniczki więcej do kadry.

Cały wywiad Łukasza Madeja w serwisie dziennikpolski24.pl

 

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved