Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Zuzanna Efimienko: Nie będziemy zespołem do bicia

Zuzanna Efimienko: Nie będziemy zespołem do bicia

fot. orlenliga.pl

- Bardzo chciałyśmy wygrać ten mecz, aby pokazać, że nie można nas skreślać po jednym nieudanym meczu - powiedziała po spotkaniu z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza Zuzanna Efimienko. - Pokazałyśmy,  że nie będziemy zespołem do bicia - dodała środkowa.

Po bolesnej porażce z Chemikiem lepiej humorów nie mogłyście sobie poprawić. Wygrana z wicemistrzem Polski, i to w dodatku za trzy punkty, musi cieszyć.

Zuzanna Efimienko: Oczywiście, że bardzo cieszy. Bardzo chciałyśmy wygrać ten mecz, aby pokazać, że nie można nas skreślać po jednym nieudanym meczu. Pokazałyśmy wolę walki i to, że nie będziemy zespołem do bicia.

W porównaniu do inauguracji sezonu Atom Trefl przeszedł metamorfozę. Wasza gra wyglądała zupełnie inaczej. Co takiego stało się w ostatnim tygodniu, że styl gry zmienił się o 180 stopni?Naszej grze głównie pomógł czas i ciężko przepracowany tydzień. Czas działa na naszą korzyść, ponieważ cały czas pracujemy nad zgraniem się. Przed sezonem nie było zbyt wiele czasu na trenowanie w pełnym składzie, dlatego myślę, że w trakcie trwania ligi nasza gra będzie wyglądała tylko lepiej.

W sumie 26 punktów blokiem, w tym pani 8 bloków. Zdaje się, że ten element zadecydował o waszym zwycięstwie?

Faktycznie zdobyłyśmy blokiem dużo punktów, ale kluczem do gry blokiem była nasza dobra zagrywka. Odrzuciłyśmy rywalki od siatki i ustawienie bloku było już bardzo łatwe.

Ten mecz można traktować jako rewanż za Superpuchar Kobiet?

Można to tak nazwać, ale uważam, że nasza gra w tych dwóch spotkaniach wyglądała zupełnie inaczej. W meczu ligowym na boisku panował większy porządek i spokój, przez co grało nam się po prostu łatwiej.

Za kilka dni czeka was daleki wyjazd do Muszyny. Z Doliny Popradu wrócicie z równie dobrymi humorami?

– Najpierw czeka nas bardzo długa podróż. (uśmiech) Do Muszyny jedziemy walczyć i bardzo chcemy wygrać. Dobrze wiemy, że to nie jest łatwy przeciwnik, dlatego musimy się do tego meczu dobrze przygotować pod względem taktycznym, choć moim zdaniem najwięcej będzie zależało od naszej gry. Jeżeli zagramy i pokażemy w pełni swoje umiejętności, to mam nadzieję, że wrócimy w jeszcze lepszych humorach niż po meczu z MKS-em Dąbrową Górniczą. (uśmiech)

Wkrótce sezon przyspieszy tempa. Poza ligą Atom Trefl weźmie udział w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Jak pani ocenia szansę drużyny na wyjście z grupy?

Nie do końca znam zespoły, z którymi będziemy grały, więc ciężko jest ocenić, na co je stać. Oczywiście Vakifbank to przeciwnik z najwyższej półki i wiemy, czego możemy się po nim spodziewać oraz o jakie cele będzie walczył. My nie zamierzamy się nikogo bać i damy z siebie wszystko. Wierzę w swój zespół równie mocno jak w to, że stać nas na wyjście z grupy. (uśmiech)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved