Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Start Zielona Góra mistrzem Polski niepełnosprawnych

Start Zielona Góra mistrzem Polski niepełnosprawnych

fot. Tomasz Tadrała

Zespół siatkarzy Startu Zielona Góra zdobył złoty medal mistrzostw Polski niepełnosprawnych. O tytule zdecydował jeden mniej przegrany set. Zielonogórzanie w pokonanym polu pozostawili zespoły z Łodzi i Elbląga.

Gospodarze w drodze do złota dwukrotnie – po 2:0 – pokonali zespół Łodzi, natomiast z reprezentacją Elbląga, z którą od lat toczą wyrównaną rywalizację, podzielili się dużymi punktami. Pierwsze spotkanie wygrał Elbląg 2:1, natomiast w rewanżu Start triumfował 2:0. Różnica seta zadecydowała więc o tytule mistrza Polski.

Być może drzonkowskie mistrzostwa Polski były ostatnimi w historii piłki siatkowej w Polsce, w których rywalizowali zawodnicy grający na stojąco – powiedziała Danuta Tarnawska, prezes ZSR Start. – Powodem są światowe tendencje do gry w siatkówkę plażową przez osoby niepełnosprawne. Zawodnicy z Polski zaznaczają pozytywnie swój udział, odnosząc sukcesy w międzynarodowych turniejach. W składzie kadry narodowej znajdują się również zawodnicy zielonogórskiego Startu. Prawdopodobne ta odmiana siatkówki wejdzie do programu igrzysk paraolimpijskich. W czerwcu przyszłego roku w Drzonkowie odbędą się mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w siatkówce plażowej. Cieszymy się, że w ten sposób sportowcy niepełnosprawni będą mogli kontynuować grę, która jest dla nich wielką pasją i ważnym wydarzeniem w życiu.

Skład Startu Zielona Góra: Michał Wypych, Bartłomiej Synowiec, Mirosław Kocięcki, Jacek Moliński, Bartosz Żok, Leszek Jutrzenka, Piotr Kozubski, Tomasz Olkowicz, Wiesław Kliber i Tomasz Adamowski.źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved