Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Piotr Gacek: Karuzela nabiera tempa

Piotr Gacek: Karuzela nabiera tempa

fot. archiwum

- Najpierw był bardzo długi okres przygotowawczy, a jak już sezon ruszył, to z kopyta. Ledwie inauguracja, za chwilę Superpuchar, potem liga i Liga Mistrzów. Karuzela nabiera tempa - mówi libero ZAKSY, która w przyszłym tygodniu rozegra pierwszy mecz w LM.

W poprzednim sezonie siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle awansowali do czołowej czwórki Ligi Mistrzów. W tym roku marzy im się powtórka tego sukcesu. W grupie nie mają jednak łatwych rywali – muszą pokonać Knack Roeselare, VfB Fredrichshafen i Galatasaray Stambuł. –  Każdy by chciał powtórki i awansu do turnieju finałowego. Na razie jednak musimy skoncentrować się na wyjściu z grupy. A to nie będzie takie łatwe, bo trafiliśmy na naprawdę wyrównaną stawkę. Najmniej wiem o Turkach, ale Belgowie i Niemcy to zespoły, które potrafią co roku namieszać w Champions League. Parę razy już w życiu przegrywałem w Roeselare czy Friedrichshafen. Naszym celem jest wygranie tej grupy, lecz spacerku nie będzie – zauważa Piotr Gacek, libero kędzierzynian.

Na pewno awans do Final Four jest osiągnięciem, my zakosztowaliśmy tego przed rokiem. I muszę przyznać, że słabo smakował, bo ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce. Sami sobie napompowaliśmy w szatni balonik, oczekiwaliśmy medalu. Dopiero to byłby naprawdę wielki sukces. Sam awans jest oczywiście jakimś tam powodem do dumy, lecz zdobyć medal i zawiesić go na szyi to coś niebywałego. Mówię za siebie – mnie bardzo bolało czwarte miejsce, powrót z Rosji nie był przyjemny – przypomina Gacek na łamach Przeglądu Sportowego. – Zresztą trochę tych niedosytów po minionym roku nam pozostało, bo przecież mistrzostwo przegraliśmy dopiero w piątym meczu. Zobaczymy, może w tym roku uda nam się zaatakować, jakby z drugiego szeregu? – dodaje.

Trzeba ostro ruszyć już od pierwszego meczu. Nie możemy sobie pozwolić na straty. Myślę, że będzie dobrze, bo Liga Mistrzów wywołuje pozytywną adrenalinę. Nikogo nie trzeba mobilizować – przyznaje libero ZAKSY.Cały wywiad Kamila Składowskiego w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved