Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcin Wojtowicz: Ciężka praca przynosi efekty

Marcin Wojtowicz: Ciężka praca przynosi efekty

fot. Wiesław Kozieł / plusliga.pl

- Ciężka praca na treningach przynosi efekty i chcemy cały czas się rozwijać, aby nasza gra była jeszcze lepsza. Mamy świadomość, że wszystkie drużyny w I lidze nie próżnują - mówi Marcin Wojtowicz, trener Developresu Rzeszów.

Pięć punktów w dwóch meczach. Nie można było sobie wymarzyć lepszego początku dla beniaminka.

Marcin Wojtowicz:Tak, to dobry start. Trudno mówić tu o tym, czy się tego spodziewaliśmy, czy nie. Na pewno chcieliśmy żeby tak było. Ciężka praca na treningach przynosi efekty i chcemy cały czas się rozwijać, aby nasza gra była jeszcze lepsza. Mamy świadomość, że wszystkie drużyny w I lidze nie próżnują, dlatego nie można się zadowalać tym co jest.

Z zespołów rozpoczynających przygodę z I ligą nie tylko Developres idzie jak burza. Po dwa zwycięstwa mają Karpaty i Zawisza. To oznacza, że tegoroczni beniaminkowie powalczą o coś więcej niż tylko utrzymanie?Rozgrywki dopiero się zaczynają i na razie nie chcę wyrokować, jak to się rozwinie. Liga jest bardzo wyrównana, a wyniki chociażby wspomnianych przez pana drużyn świadczą o tym, że czeka nas niezwykle emocjonujący sezon. My chcemy skupić się na własnej grze, jesteśmy beniaminkiem i tak jak ekipy z Sulechowa i Krosna, chcemy udowodnić, że jesteśmy równorzędnym rywalem dla wszystkich pierwszoligowców. Na razie idzie nam wszystkimi (beniaminkom – przyp. red.) bardzo dobrze, a jak będzie w marcu… sam jestem tego bardzo ciekawy.

Wracając do pańskiej drużyny. Nie żal straconego punktu w Murowanej Goślinie?

Uważam, że nie straciliśmy jednego punktu w Murowanej Goślinie. Dla nas ważniejsze jest to, że zdobyliśmy dwa oczka z bardzo dobrą i doświadczoną drużyną na trudnym terenie. Piecobiogaz, nie tylko w mojej opinii, jest jedną z tych drużyn, które są wymieniane jako kandydat do pierwszej czwórki. My koncertujemy się tylko na kolejnym przeciwniku, chcemy wygrywać akcje, zbierać punkty gdzie się da. Nasi przeciwnicy mają taki sam pomysł, wiec trzeba się cieszyć z każdej zdobyczy.

Przyglądając się poczynaniom pańskich podopiecznych, można było odnieść wrażenie, że walczą nie tyle z przeciwnikiem, co z sobą. Skąd te wahania formy?

Jesteśmy stosunkowo młodą drużyną, a wiadomo, że w takich zdarzają się wahania dyspozycji. W meczu w Murowanej Goślinie szwankowało nam przyjęcie i to było głównym powodem tak nierównej gry. Gdy udało nam się dograć piłki do siatki, nasza gra wyglądała bardzo dobrze. Walczyliśmy przede wszystkim z tym, żeby ustabilizować dogranie. Nie zawsze nam to wychodziło, stąd takie nerwy.

Co zdaniem trenera zdecydowało o waszym zwycięstwie?

Było to bardzo wyrównane spotkanie. Na nasze zwycięstwo złożyło się dużo czynników. Tie-break to loteria. Zagraliśmy w nim z dużą determinacją, bardzo mądrze rozgrywaliśmy akcje, a w kluczowych momentach zawodniczkom nie zadrżała ręka. Stworzyliśmy z przeciwnikami bardzo emocjonujące widowisko, tyle że to do nas uśmiechnęło się szczęście i to my wygraliśmy.

Bardzo dobry mecz Magdaleny Olszówki, ale na wielkie brawa zasługuje Paula Szeremeta, która w wielkim stylu powróciła na boisko po urazie palca.

Magda Olszówka, tak jak i cały zespół, bardzo mocno pracowała cały mecz, będąc w każdym elemencie niezwykle skuteczna. Paula wraca do składu po złamaniu palca, zastąpiła po pierwszym secie Magdę Jagodzińską i pokazała się z bardzo dobrej strony. Cieszy mnie fakt, że wszystkie zawodniczki są zdrowe i każda z nich jest w dobrej dyspozycji.

Za tydzień formę Developresu sprawdzi sulechowski Zawisza. Pańskie podopieczne, które grały w Rzeszowie w poprzednim sezonie, będą traktować to spotkanie jako rewanż za przegraną w Turnieju Mistrzyń II ligi?

– To już dwie inne drużyny, dosyć mocno zmienione. Podchodzimy do tego meczu jak do każdego innego. Chcemy wyjść i pokazać się z jak najlepszej strony, walczyć o każdy punkt. Na pewno emocji nie zabraknie.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved