Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Maciej Olenderek: To jest decyzja trenera i szanuję ją

Maciej Olenderek: To jest decyzja trenera i szanuję ją

fot. Tomasz Tadrała

Maciej Olenderek po sezonie spędzonym w pierwszej drużynie AZS-u Politechniki Warszawskiej, teraz trenuje głównie z akademickim zespołem Młodej Ligi. - Nadal będę walczył o miejsce w składzie - zapewnia młody libero stołecznego AZS-u.

Jak przyjąłeś decyzję trenera Bednaruka o zmianie koncepcji gry na dwóch libero i rezygnacji z twojej pomocy pierwszemu zespołowi?

Maciej Olenderek:W chwili obecnej Michał Potera gra znakomicie i jestem świadomy, że na razie nie jestem potrzebny pierwszemu zespołowi. To jest decyzja trenera i szanuję ją. Jednak pomimo tego, że nie ma konieczności, abyśmy grali na dwóch libero jak w poprzednim sezonie, nadal będę walczył o miejsce w składzie. Oczywiście szkoda mi, że nie mogę pojawiać się na boisku w rozgrywkach PlusLigi i poczuć tej atmosfery meczowej, jednak mam nadzieję, że będzie mi to jeszcze dane.

Na razie musisz zadowolić się grą w Młodej Lidze, co z pewnością stanowi krok wstecz. Jak się z czym czujesz?Chociaż przed sezonem miałem okazję, żeby odejść do innego klubu, gdzie miałbym zapewnione granie, postanowiłem zostać i walczyć o miejsce w składzie Politechniki. Niestety na razie przegrywam rywalizację z Michałem, dlatego korzystam z możliwości gry w Młodej Lidze. Mogę się tylko cieszyć, że zostaje dla mnie takie rozwiązanie. Ważne jest, że mam okazję „poczuć” boisko, pograć z rówieśnikami, którzy prezentują naprawdę wysoki poziom siatkarski. Wielu z nich występuje bowiem również w drużynach PlusLigi, trenują z seniorami, są młodzieżowymi reprezentantami Polski.

Pomimo tego, że grasz z młodą drużyną Politechniki, na co dzień nadal trenujesz pod okiem Jakuba Bednaruka. Jak zatem dogadujecie się na boisku podczas meczów z kolegami z Metra?

Nasza współpraca układa się naprawdę dobrze, zwłaszcza że wszystko planuje i przekazuje nam trener Szczucki, który według mnie jest znakomity. Ja go rozumiem bardzo dobrze, on wie na co mnie stać i bardzo się cieszę, że to właśnie on prowadzi w tym roku zespół Młodej Ligi. My jako drużyna dostosowujemy się tylko do jego koncepcji i założeń. Wiadomo, że niekiedy są różne niedociągnięcia, które wynikają z tego, że na co dzień nie trenuję z chłopakami, ale fakt ten znacząco nie wpływa na wyniki naszych meczów.

Za nami trzy kolejki rozgrywek Młodej Ligi. Odnotowaliście jedno zwycięstwo i dwie porażki. Jak oceniasz waszą postawę oraz szansę drużyny w tegorocznych rozgrywkach?

Poza spotkaniem z SMS-em Spała, które kompletnie nam nie wyszło, uważam, że prezentujemy się z dobrej strony. Mamy naprawdę bardzo fajny zespół i myślę, że jest szansa, aby wygrywać w tym sezonie. Chłopaki prezentują spore umiejętności i są perspektywiczni. Na pewno nie poddamy się i nie będziemy walczyć o miejsce w play-off. Stawiamy sobie wyższe cele, które chcemy osiągnąć.

Rozmawiała: Paulina Preś

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved