Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Danijela Nikić: Sztab trenerski wykonuje dobrą pracę

Danijela Nikić: Sztab trenerski wykonuje dobrą pracę

fot. ossrb.org

- W klubie panuje pozytywna atmosfera. Ważny jest także fakt, iż poza boiskiem spędzamy dużo czasu ze sobą - mówi o swoim zespole Danijela Nikić. Środkowa BKS-u opowiada także o powodach występowania w Polsce i szansach na grę w reprezentacji Serbii.

Danijela, dwa pierwsze spotkania w ORLEN Lidze rozpoczynałaś w wyjściowej szóstce BKS-u. Czujesz, że masz zaufanie u trenera?

Danijela Nikić:Zgadza się, zarówno w pierwszej, jak i drugiej kolejce rozpoczynałam mecz w podstawowym zestawieniu. Czuję, że szkoleniowiec coraz bardziej mi ufa. Dla mnie jest to bardzo ważne. Jednakże ciągle chcę udowodnić, że potrafię grać jeszcze lepiej.

W obu pojedynkach twoja skuteczność w ataku ukształtowała się na niskim poziomie. Czy jest to problem zgrania z rozgrywającymi, czy może nie jesteś w najwyższej dyspozycji?Jeśli chodzi o zgranie, to funkcjonuje ono, podczas meczów, na dobrym poziomie. Moja niska efektywność w ataku była po prostu spowodowana gorszym dniem.

Co zdecydowało o tym, iż przed sezonem wybrałaś ofertę BKS-u?

Dość łatwo podjęłam decyzję o reprezentowaniu barw zespołu z Bielska-Białej. BKS-s to jeden z najlepszych klubów w Polsce oraz drużyna, która zdobyła wiele medali.

Przed grą w Polsce reprezentowałaś barwy klubów z Serbii i Grecji. Zauważasz różnice pomiędzy tymi ligami?

Różnicę czyni poziom rozgrywek, który w Polsce jest bardzo wysoki. Kluby w Grecji mają duże problemy finansowe. Miałam jednak to szczęście, iż reprezentowałam barwy Markopoulo Reovil (drużyna z greckiej ekstraklasy siatkarskiej kobiet – przyp. red.), gdzie takie kłopoty nie występowały. Chciałabym także wspominać dobrze sezon, który właśnie się rozpoczął.

Na polskich parkietach ligowych występuje wiele serbskich siatkarek. Dlaczego tak chętnie wybieracie grę nad Wisłą?

Kilka zawodniczek z Serbii grało już w Polsce w przeszłości. Wybieramy ten kierunek dlatego, iż polska liga jest oceniana pozytywnie. Występy tutaj są dla nas szansą.

Nie było ci dane – dotychczas – występować w reprezentacji Serbii. Gra w BKS-ie może pomóc w powołaniu do kadry narodowej?

Reprezentowanie barw Serbii jest moim wielkim marzeniem. Gra w polskiej lidze jest jednym z elementów, które mogą mi ułatwić drogę do powołania. Jeżeli rozegram dobry sezon i będę zdrowa, wszystko jest możliwe. Występowanie w barwach BKS-u jest dla mnie krokiem w przód.

Co myślisz o swoim nowy zespole i w ogóle o Polsce?

Koleżanki z drużyny są naprawdę świetne, a sztab trenerski wykonuje dobrą pracę. Zespół mnie zaakceptował. W klubie panuje dobra atmosfera. Ważny jest także fakt, iż poza boiskiem spędzamy ze sobą dużo czasu. Dziewczyny pomagają mi uczyć się waszego języka (śmiech). Lubię Polskę i mam nadzieję, że w przyszłości będę nadal tu grała.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved