Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Bednorz: Będę walczył o pierwszą szóstkę

Bartosz Bednorz: Będę walczył o pierwszą szóstkę

fot. Łukasz Kardynał / sportsphotos.eu

Bartosz Bednorz siatkówki uczył się w częstochowskim Norwidzie i SMS-ie Spała, a do AZS-u trafił przez Skrę Bełchatów. - To, co było, zostaje dla mnie, a teraz zaczynam wszystko od nowa i jak najbardziej powalczę o miejsce w składzie - deklaruje.

Poprzedni sezon zakończyłeś ze złotym medalem i nagrodami dla najlepszego zawodnika i atakującego mistrzostw Polski juniorów. To zobowiązuje. Powalczysz o miejsce w składzie AZS-u?

Bartosz Bednorz: – To fakt, poprzedni sezon był bardzo udany. Tytuły na pewno bardzo cieszą i motywują do dalszej ciężkiej pracy, ale nie dają mi przepustki dalej. To, co było, zostaje dla mnie, a teraz zaczynam wszystko od nowa i jak najbardziej powalczę o miejsce w składzie. Nie jest łatwo, bo na swojej pozycji mam bardzo doświadczonych graczy – Dawida Murka, Michała Bąkiewicza czy Miłosza Hebdę, ale nie zmienia to faktu, że będę walczył o pierwszą szóstkę. Dodam, że to mój pierwszy sezon w PlusLidze, a ten zazwyczaj bywa tym najtrudniejszym. I jak to się mówi: „trzeba go przesiedzieć”.

Wygląda na to, że w AZS-ie będziesz grał zarówno jako klasyczny przyjmujący, jak i atakujący. Innymi słowy, będziesz człowiekiem od wszystkiego.Nie spotykam się z tym pierwszy raz. Już w rozgrywkach juniorskich, czy to w reprezentacji, czy w klubie, byłem zawodnikiem wielozadaniowym. To ciężkie zadanie, ale ucząc się od paru lat takiej kombinacji, jest mi łatwiej. Natomiast oczywiście wolałbym się trzymać mojej nominalnej pozycji przyjmującego, ale jeżeli trener powie mi, że mam grać raz tu, a raz tu, to tak zrobię.

Masz za sobą dwa miesiące przygotowań z AZS-em i z pewnością sporo spostrzeżeń.

Przede wszystkim to wspaniałe dwa miesiące ciężkiej pracy. Sama atmosfera na treningach jest zupełnie inna, pełne skupienie, brak prostych błędów, dyscyplina, jakiej wymagają starsi. To coś wspaniałego, kolejny etap w moim życiu.

Rozmawiał Tadeusz Iwanicki, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved