Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Karolina Różycka: Nie ma łatwych przeciwników w tej lidze

Karolina Różycka: Nie ma łatwych przeciwników w tej lidze

fot. Łukasz Krzywański

- Nie zrealizowałyśmy wszystkich założeń taktycznych. Gdyby to się dziś udało, to pewnie wygrałybyśmy za trzy punkty - tak występ swojej drużyny w meczu z legionowiankami podsumowała przyjmująca Muszynianki, Karolina Różycka.

Dziś udało się wam wygrać za dwa punkty, czego gratuluję. Czy spodziewałyście się, że legionowianki postawią poprzeczkę tak wysoko?

Karolina Różycka:Tak, spodziewałyśmy się. Szczerze mówiąc, czułam, że będzie pięć setów. Bardzo  cieszę się, że na nasze konto powędrowały dwa punkty, bo Legionowo to jest trudny teren. Myślę, że każdy zespół tutaj, w hali legionowianek, będzie miał przed sobą naprawdę trudne zadani e.

Który element, według pani, sprawił, że zeszłyście z boiska z wygraną?Wydaje mi się, że konsekwencja w zagrywce i skuteczny blok w najważniejszych momentach tego meczu.

Z pewnością przygotowywałyście taktykę na ten mecz. Czy udało się wam zrealizować wszystkie założenia?

Nie zrealizowałyśmy wszystkich założeń taktycznych. Gdyby to się dziś udało, to pewnie wygrałybyśmy za trzy punkty. Ten zespół jest bardzo niewygodny, jeśli chodzi o grę. Ma bardzo duży potencjał, więc naprawdę cieszę się z takiego wyniku.

W ubiegłym sezonie zajęłyście trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji, natomiast legionowski zespół walczył o utrzymanie w ORLEN Lidze. Czy rywalizacja z teoretycznie słabszym przeciwnikiem wymaga od drużyny większej motywacji, zaangażowania?

Wydaje mi się, że tak, zwłaszcza że każdy chce zdobywać punkty. Trzeba zauważyć też, że nie ma łatwych, słabszych przeciwników w tej lidze. Dużo się pozmieniało, jest wiele nowych dziewczyn, również zagranicznych. Nie można powiedzieć, że to był teoretycznie łatwy przeciwnik. Praktycznie również – jak to było widać w meczu.

To pani pierwszy sezon w zespole z Muszyny. Jak pani ocenia atmosferę panującą w drużynie na początku tych rozgrywek?

Moim zdaniem jest bardzo dobra i odpowiednia do pracy. To, co najbardziej mi się w tym zespole podoba, to walka na boisku do samego końca. Dziś miałyśmy już wiele trudnych momentów, ale nie poddałyśmy się ani razu i dlatego udało się wygrać.

Za tydzień kolejne starcie, tym razem to wy będziecie gospodyniami, ale podejmiecie aktualnego mistrza Polski. Czy myśli już pani o tym spotkaniu? Poziom trudności będzie wyższy?

Myślę, że będzie tak samo trudno jak w Legionowie. U siebie mamy atut swojego boiska. Na pewno będziemy czuły się pewniej niż tutaj.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved