Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Historyczny… remis w rozgrywkach ŁALS

Historyczny… remis w rozgrywkach ŁALS

fot. archiwum

Już po raz drugi w tym sezonie na parkiecie spotkało się blisko 800 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali o kolejne punkty w łódzkich rozgrywkach amatorów siatkówki. Łódzka Amatorska Liga Siatkówki jest jedną z największych w Polsce.

W ekstraklasie kobiet bez wątpienia największą niespodziankę sprawiły zawodniczki beniaminka API Rąbień (w ubiegłym sezonie Acero), które po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonały ubiegłoroczne brązowe medalistki ligi – drużynę Itaka Jutrzenka (3:2). Niespodziewanym wynikiem zakończyło się też kolejne spotkanie. Zawodniczki Dream Team, które w ubiegłym tygodniu wysoko pokonały wicemistrzynie ligi Dzikusy I, tym razem nie poradziły sobie i przegrały 1:3 z zespołem Protekt (poprzednio Szukamy Sponsora).

W ekstraklasie mężczyzn wiele obiecywano sobie przed spotkaniem ubiegłorocznych srebrnych i brązowych medalistów. Niestety po bezbarwnym i monotonnym meczu TKKF Dzikusy dodatkowo wzmocnione medalistami MP w siatkówce plażowej Rafałem Szternelem i Tomaszem Sińczakiem wyjątkowo łatwo pokonały PGE Obrót 3:0. Równie łatwe zwycięstwa odniosły zespoły Superaty i Grid Volley, które gładko pokonały Piazzę Cafe i Sokoła Rzgów.

W I lidze kobiet najciekawsze i najbardziej emocjonujące widowisko stworzyły zespoły ZSO nr 4 i Stali Głowno. Po niezwykle wyrównanym meczu debiutujące w rozgrywkach dziewczęta z Głowna (notabene srebrne medalistki Orlikowej Ligi Mistrzów) minimalnie pokonały bardziej doświadczone w lidze amatorskiej zawodniczki z Łodzi 3:2.W IA lidze mężczyzn padł pierwszy w historii ligi amatorskiej… remis. Zgodnie z nowym eksperymentalnym systemem punktowania w tej klasie rozgrywkowej (m.in. mecze bez tie-breaków) spotkanie pomiędzy zespołami Gremi i AVollley.pl zakończyło się wynikiem 2:2. W innych spotkaniach pewne zwycięstwa odniosły doświadczone drużyny Lozamet i Classa Automobile Polska, które po 3:0 pokonały beniaminków Czarnych i AMC Piekarnia Kaczeńcowa Konstantynów.

W I B lidze mężczyzn niespodziewanie na ostatnim miejscu w tabeli znalazł się zespół Volley Team. Ubiegłoroczny spadkowicz z I A ligi doznał kolejnej porażki, tym razem ze Starszakami (0:3).

W II lidze mężczyzn na prowadzeniu dwa UKS-y – SMS Łódź i Fuks Sulejów, które po zwycięstwach nad Społeczną Akademią Nauk i Izbą Celną mają już trzy punkty przewagi nad kolejnymi zespołami.

W III lidze mężczyzn niezwykle mocno rozpoczęła tegoroczną edycje rozgrywek drużyna Dar-Car Team. Zespół, który w ubiegłym sezonie wygrał zaledwie dwa spotkania i zajął ostatnie miejsce w lidze, bardzo dobrze przygotował się do nowego sezonu. Pod kierunkiem trenera Sławomira Pachnowskiego diametralnie zmienił styl gry, dokooptował nowych zawodników i w pięknym stylu wygrał swoje pierwsze spotkanie ze spadkowiczem z II ligi, zespołem Terwo. Równie doskonale spisuje się w nowym sezonie drużyna VC Chlory, która w ubiegłym roku zajęła przedostanie miejsce w lidze, a w bieżącym odniosła już drugie zwycięstwo i przewodzi tabeli.

Serdecznie zapraszamy kibiców na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 19.10.2013 roku (sobota) w godzinach 8-18 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

Zobacz również:
Wyniki i tabele Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved