Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Artur Troska: Nikt nie odda nam punktów bez walki

Artur Troska: Nikt nie odda nam punktów bez walki

fot. archiwum

- Udało nam się uporać z Orionem, choć spotkanie nie stało na wysokim poziomie, a nasza gra nie wygląda nadal tak, jak powinna - powiedział po zwycięstwie w Sulechowie środkowy GTPS-u Gorzów Wielkopolski, Artur Troska.

Siatkarze GTPS-u Gorzów Wielkopolski odnieśli trzecie zwycięstwo w tym sezonie. W miniony weekend wykazali oni wyższość nad Orionem Sulechów, choć gospodarze urwali faworytom jednego seta. – Udało nam się uporać z Orionem, choć spotkanie nie stało na wysokim poziomie, a nasza gra nie wygląda nadal tak, jak powinna – powiedział Artur Troska. Pierwszego seta przegraliśmy głównie przez swoją słabą postawę i dużą ilość błędów, jakie popełnialiśmy – dodał środkowy gorzowskiego zespołu.

Jeszcze przed początkiem rozgrywek ligowych zawodników Radosława Maciejewicza spotkał zimny prysznic, bowiem przegrali w Pucharze Polski ze Stoczniowcem Gdańsk. – Nie mieliśmy zbyt wiele czasu, aby rozmyślać nad tą porażką. Chcieliśmy szybko o niej zapomnieć, aby dobrze zacząć sezon ligowy – podkreślił zawodnik GTPS-u. Być może przegrana wynikała z faktu, że zespół nie był jeszcze odpowiednio zgrany po wielu roszadach, które zaszły w nim w międzysezonowej przerwie. – Nad zgraniem ciągle pracujemy. Mamy nadzieję, że za jakiś czas wszystko zaskoczy, a nasza gra będzie wyglądała tak, jak powinna – dodał siatkarz.

Nieco problemów trenerowi Maciejewiczowi przysporzyła kontuzja Pawła Maciejewicza. Nie możemy mówić, że uraz Pawła pokrzyżował nam plany. Mamy szeroki skład, musimy sobie radzić i łatać dziury powstałe w wyniku kontuzji zawodników – zaznaczył Troska.Gorzowianie stawiani są w roli faworyta pierwszej grupy oraz jednego z kandydatów do wywalczenia awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Czy udźwigną oni ciążącą na nich presję? – Presja jest zawsze, ale staramy się o niej zapomnieć i wygrywać. Chcemy dążyć do wcześniej wyznaczonego nam celu – powiedział środkowy lubuskiej ekipy. – Zostawimy wiele zdrowia na boisku, aby wygrać naszą grupę. Choć wiadomo, że inne zespoły szczególnie nastawiają się na nas. Nikt nie odda nam punktów bez walki – dodał.

Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Maciejewicza będzie AZS UAM Poznań. Młody zespół Damiana Lisieckiego spróbuje pokrzyżować plany faworytom, choć podczas przygotowań uległ GTPS-owi. – Przedsezonowy sparing wygraliśmy, ale to będzie mecz ligowy i na pewno będzie on wyglądał inaczej – ocenił Troska. – AZS ma dobry zespół, ale my zostawimy wiele zdrowia na parkiecie, aby wygrać za trzy punkty – zakończył.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved