Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Łuka: Taki mecz daje kopa do dalszej pracy

Piotr Łuka: Taki mecz daje kopa do dalszej pracy

fot. archiwum

W pierwszym spotkaniu w sezonie siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn niespodziewanie pokonali Jastrzębski Węgiel 3:1. - To trener jest autorem tego składu i to jest jego zespół - powiedział po meczu przyjmujący AZS-u Piotr Łuka.

Sprawiliście dużą niespodziankę, wygrywając spotkanie z zeszłorocznymi brązowymi medalistami. Widać było w waszej drużynie zespołowość i radość po każdej dobrej akcji czy bloku…

Piotr Łuka:Nasza gra była niezła, dużo dał nasz entuzjazm i waleczność. Myślę, że to będzie charakteryzowało ten zespół w tym sezonie i z tego się bardzo cieszę. Mnie osobiście pasuje gra w drużynie walczaków, która wychodzi na każdy mecz i nieważne, czy przegrywa, czy wygrywa, to wraca z podniesioną głową i walczy o każdą piłkę do samego końca. Będziemy zbierać kolejne punkty, żeby móc piąć się w górę tabeli.

Wygrana przeciwko takiej drużynie jak Jastrzębski Węgiel z pewnością podbudowuje zespół, daje wam też nadzieję na to, że cele, które sobie zakładaliście na początku, można zrealizować…Taki mecz daje nam kopa do dalszej pracy, jednak z drugiej strony nie ma co popadać w huraoptymizm i snuć nie wiadomo jakich planów medalowych, ponieważ liga jest bardzo mocna i każdy może zrobić każdemu krzywdę. Wygrana daje nam jeszcze więcej energii do tego, żebyśmy na treningach doskonalili swoje umiejętności i pokazywali to w meczu, a jako zespół walczyli tak, jak w tym meczu – do ostatniej piłki.

Przed sezonem w AZS-ie zaszło dużo zmian, pojawiło się kilku nowych zawodników, również tych bardziej doświadczonych – Maciej Dobrowolski czy Grzegorz Szymański. Zmiany zaszły również na stanowisku trenera, które objął Krzysztof Stelmach…

To trener jest autorem tego składu i to jest jego zespół, ponieważ dobierał zawodników, patrząc na ich umiejętności, ale również na charakter. Dzięki temu układanka wygląda na razie bardzo dobrze, ponieważ tworzymy drużynę zarówno na boisku, jak i poza nim. Z trenerem mamy bardzo dobry kontakt, starzy z młodymi również się dobrze dogadują, a obcokrajowcy bardzo dobrze się u nas odnaleźli. Dzięki temu atmosfera w drużynie jest bardzo fajna i pozostaje mieć nadzieję, że tak zostanie przez cały czas. Być może nigdy nie będzie tak pięknie jak w tym meczu, że będziemy przez cały czas wygrywali, na pewno będą trudne momenty i będziemy musieli się z nimi zmierzyć, przeanalizować. Jednak z tą grupą ludzi zawsze dojdziemy do porozumienia i będziemy wychodzili na mecze, żeby wygrywać.

Następny mecz gracie u siebie z inną bardzo dobrą ekipą, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Pokusicie się o sprawienie kolejnej niespodzianki waszym kibicom?

Bardzo bym życzył tego sobie i całej drużynie. Nie ma rzeczy niemożliwych, ale nie będę też obiecywał, że wyjdziemy na boisko i ogramy wicemistrza Polski, ponieważ nie jest to łatwa sprawa. Będziemy walczyć, zobaczymy, jak się ułoży całe spotkanie, jak będzie grał nasz przeciwnik i co nam uda się osiągnąć. Mogę obiecać, że zespół na pewno nie spuści głowy i będzie walczył o każdą piłkę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved