Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Woicki: Najważniejsze było zwycięstwo

Paweł Woicki: Najważniejsze było zwycięstwo

fot. archiwum

- Dobrze prezentowaliśmy się podczas przygotowań, dlatego ciążyła na nas presja. Z Effectorem zagraliśmy przeciętnie, ale kontrolowaliśmy spotkanie. To charakteryzuje niezłe drużyny - mówi Paweł Woicki o wygranej po swoim powrocie do AZS-u Politechniki.

Był pan bohaterem najbardziej zaskakującego transferu w PlusLidze.

Paweł Woicki: Nie spodziewałem się, że tak to się potoczy. Cieszę się, że mogę grać w Warszawie, choć nie czuję się komfortowo, bo skorzystałem na nieobecności Juraja Zatko, który przebywał z kadrą Słowacji na mistrzostwach Europy. Juraj jest profesjonalistą, nie widać po nim frustracji. 19-letni Maciej Stępień może skorzystać na współpracy. To inteligentny chłopak, który ma szansę zostać dobrym rozgrywającym.

Dlaczego nie udało się panu podpisać kontraktu z zagranicznym klubem? Miał pan oferty z Włoch i Lokomotivu Charków.Czekałem na lepszą ofertę, ale za długo zwlekałem. Różne czynniki miały na to wpływ. Przed meczem z Effectorem dostałem propozycję z włoskiego Cuneo, ale nic z tego nie wyszło. Dopiero w czwartek stało się jasne, że z Politechniką rozpocznę sezon. Sprawa mojego odejścia nadal jest otwarta. Z jednej strony chciałbym to zrobić, żeby nie przeszkadzać Jurajowi, który miał być podstawowym rozgrywającym. Z drugiej strony dobrze czuję się w drużynie.

Latem odrzucił pan ofertę Politechniki.

Chciałem spróbować sił za granicą. Jestem doświadczony i wiem, że dałbym sobie radę. Nie miałbym problemów z aklimatyzacją czy przystosowaniem się do wymogów. Będę próbował wyjechać, ale na pewno nie czekam nerwowo na telefon z propozycjami menedżera.

Dlaczego po trzech sezonach gry odszedł pan ze Skry Bełchatów?

W Skrze powstał nowy projekt z nowym trenerem i koncepcja na razie się sprawdza. Nie miałbym szans być podstawowym rozgrywającym. Rola zmiennika mnie nie interesuje, mam ambicję prowadzić grę drużyny.

Drużyna Politechniki to połączenie doświadczenia i młodości. Jednak klub ma problemy finansowe. Brał pan to pod uwagę?

Pieniądze są ważne, ale w mojej sytuacji były na trzecim planie. Najważniejsze, że mogę trenować i być blisko rodziny. Dużo przyjemności sprawia mi przebywanie z drużyną. Mentalnie czuję się odmłodzony. Zawodnicy i trenerzy czują frajdę ze wspólnych treningów i meczów. Pracujemy ciężko, ale z uśmiechem na ustach. Jest tutaj kilku zawodników, którzy mogą zrobić karierę.

Cały wywiad Krzysztofa Zaborowskiego w serwisie warszawa.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved