Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: W ostatnim meczu kolejki starcie dużych potencjałów

ORLEN Liga: W ostatnim meczu kolejki starcie dużych potencjałów

fot. archiwum

Druga kolejka ORLEN Ligi powoli przechodzi do historii. Zanim jednak pozostanie tylko zapisem wyników osiągniętych przez poszczególne zespoły, czeka nas jeszcze jedna konfrontacja. Drużyna z Legionowa podejmie w niej we własnej hali ekipę z Muszyny.

W pierwszej kolejce poniedziałkowi rywale rozegrali trzysetowe pojedynki – różnica w osiągniętych przez nich wynikach jest jednak znacząca. Siatkarki z Muszyny ograły przed własną publicznością Pałac Bydgoszcz 3:0, natomiast podopieczne Maciej Kosmola wróciły z Dąbrowy Górniczej „na tarczy”, przegrywając z wicemistrzyniami Polski 0:3. Ekipa Bogdana Serwińskiego w inauguracji sezonu, jak już była mowa, pewnie zwyciężyła z młodym zespołem z Bydgoszczy, a najlepszą zawodniczką uznana została przyjmująca reprezentacji Polski – Karolina Różycka. Trzecia ekipa poprzedniego sezonu w swoim pierwszym pojedynku zagrała jakby nieco na przekór komentatorom, którzy przed startem ligi podkreślali, że nie jest już to ta sama Muszynianka co rok temu.

Legionovia w pierwszej kolejce zagrała bardzo słaby mecz w Dąbrowie Górniczej. Ekipa, która zdaniem wielu fachowców może zasłużyć na miano „czarnego konia”, przegrała 0:3, zdobywając w całym meczu tylko czterdzieści siedem punktów. Możemy przyznać bez jakiekolwiek ryzyka, że drużyna z Mazowsza zaliczyła swoisty falstart. Oczywiście mało kto spodziewał się, że Legionovia w Dąbrowie Górniczej pokusi się o zwycięstwo, jednak też zapewne niewielu przewidziało tak gładką porażkę podopiecznych Macieja Kosmola. – Liga nie kończy się na jednym spotkaniu – powiedziała po pojedynku z MKS-em Karolina Szymańska. A zatem czas na drugie spotkanie…

Patrząc na wyniki sprzed tygodnia, murowanym faworytem wydaje się ekipa z Muszyny, jednak w tej konfrontacji ciężko jednoznacznie wskazać zwycięzcę. Na papierze wbrew temu, co wielu twierdzi, oba zespoły wypadają na remis. Faktycznie trzeba pamiętać, że Muszynianka Muszyna to nie jest już ten sam klub co przed rokiem i to nie tylko dlatego, że ze sponsorowania tego zespołu wycofał się bank BPS. Ekipę opuściła cała plejada gwiazd, które stanowiły o sile teamu Bogdana Serwińskiego – obecna drużyna z Małopolski to pomieszanie młodości z doświadczeniem. Po drugiej stronie siatki stanie zespół, który zdołał utrzymać znaczną część składu z poprzedniego sezonu, a do tego pozyskał siatkarki, które z powodzeniem mogą walczyć o miano najlepszych zawodniczek ligi. Przede wszystkim mowa tutaj o Annie Rybaczewski i Berenice Tomsi.Czy mecz drugiej kolejki może być ważną konfrontacją? Wielu powie, że każdy mecz jest ważny, kilku zwróci uwagę, że liga nie kończy się na drugiej kolejce. I jeden, i drugi ma rację. W przypadku poniedziałkowego spotkania ma ono jednak moim zdaniem „drugie dno”. Po przeciwnych stronach siatki staną dwa zespoły, które mają „coś” do udowodnienia. Gospodynie muszą udowodnić, że pierwsza kolejka była „wypadkiem przy pracy” i faktycznie są w stanie sporo namieszać w ORLEN Lidze. Do tego dochodzi chęć zaprezentowania się jak najlepiej przed własną publicznością. Ekipa z Muszyny na pewno postara się pokazać, że wygrana z Pałacem Bydgoszcz nie była dziełem przypadku. W jednym z wywiadów Bogdan Serwiński wspomniał, że wzmacniając się jeszcze jedną, dwoma dobrymi siatkarkami, jest w stanie walczyć o mistrzostwo Polski – a zatem w poniedziałek wypada udowodnić, że obecny skład ma potencjał.

Stawką pojedynku nie będą zatem jedynie trzy punkty do ligowej tabeli. Poniedziałkowa konfrontacja może przynieść odpowiedź na temat prawdziwego potencjału zespołów z Muszyny i Legionowa. Czy rację mają ci, którzy skreślili Muszyniankę z listy drużyn, które są w stanie walczyć o najwyższe cele, a może raczej ci, którzy przypisują ekipie Macieja Kosmola rolę „czarnego konia”?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved