Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Michał Cichy: Najważniejsze, że zmiany przyniosły korzystny efekt

Michał Cichy: Najważniejsze, że zmiany przyniosły korzystny efekt

fot. archiwum

W drugiej kolejce spotkań II ligi zespół ŁKS-u Commercecon Łódź odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie, a jednocześnie przełamał się po dotkliwej porażce z inauguracji rozgrywek. - Teraz wróciliśmy do swojej gry - ocenił trener Michał Cichy.

W pierwszej kolejce sensacyjnie przegraliście z beniaminkiem z Nowego Dworu Mazowieckiego. To zwycięstwo z zespołem z Warszawy pozwoli wam trochę odetchnąć…

Michał Cichy:Na pewno porażka była dość niespodziewana. Jednak myślę, że paradoksalnie dobrze, że się ona przytrafiła. i to w takim momencie, na samym początku sezonu. Ostudziła trochę nasze zapały i dała nam dużo do myślenia. Teraz wróciliśmy do swojej gry. Wynik 3:0 i trzy punkty zdobyte w tym meczu cieszą. Powoli, małymi kroczkami będziemy dążyć do tego, aby osiągnąć zamierzony cel, pierwszą czwórkę, na której nam zależy.

W tym meczu na parkiecie widzieliśmy inną szóstkę niż w turniejach przedsezonowych. Z czego wynikają te zmiany?Trenuje i gra piętnaście zawodniczek. Decyduje forma, to, jak dziewczyny prezentują się w tygodniu na treningach. Na tej podstawie wyłaniany jest skład meczowy. Najważniejsze jest to, że zmiany przyniosły korzystny efekt i udało nam się uzyskać dobry rezultat.

Czy drużyna ŁKS-u ma już przygotowany plan na kolejny mecz we własnej hali z Łaskovią Łask? Z pewnością będzie to dla was szczególne spotkanie…

Jest to kolejny mecz ligowy. Chcemy doskonalić swoją grę, ktokolwiek jest po drugiej stronie siatki. Łaskovia Łask jest po prostu następnym przeciwnikiem w kolejce.

Czy fakt, że spotykaliście się z tym rywalem tuż przed sezonem, w meczach sparingowych, będzie miał jakiekolwiek znaczenie?

Myślę, że nie będzie miało to wielkiego znaczenia. W Łaskovii Łask występuje bardzo wiele dziewczyn, które u nas już kiedyś trenowały i grały. Znamy się jak przysłowiowe „łyse konie”. One doskonale znają nasze mocne i słabe strony i odwrotnie. Będzie to dla nas rodzaj derbów.

Pierwsze mecze już za nami. Czy II liga w tym roku się wzmocniła?

Trudno jest mi powiedzieć po dwóch kolejkach. Z tych zespołów, które widziałem, mocną drużyną na pewno jest Energetyk Poznań. Z tego co wiem i patrząc na nazwiska, które wzmocniły zespół, to także Nike Węgrów. Świadczą o tym również pierwsze wyniki. Tak naprawdę myślę również, że AZS AWF UKSW Warszawa będzie z meczu na mecz grał coraz lepiej. Są to studentki, które pewnie też dopiero niedawno zaczęły trenować. Przez całą pierwszą rundę będziemy obserwować inne zespoły, aby w kolejnej być już mądrzejszymi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved