Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Łukasz Ciupa: Zawsze walczymy o zwycięstwo

Łukasz Ciupa: Zawsze walczymy o zwycięstwo

fot. Damian Krzanowski / karpaty-krosno.pl

PWSZ Karpaty MOSIR KHS Krosno wygrał na wyjeździe z Energetykiem Jaworzno 3:1. - Mieliśmy kilka założeń taktycznych, które skrupulatnie wykorzystywaliśmy na boisku - powiedział po meczu przyjmujący ekipy z Krosna, Łukasz Ciupa.

Jak możesz podsumować wasz ostatni pojedynek z Energetykiem Jaworzno?

Łukasz Ciupa:Spotkanie było dość nerwowe z obu stron. Po kilku akcjach na naprawdę dobrym poziomie pojawiały się przestoje. W tym pojedynku oba zespoły bardzo chciały wygrać i zaangażowanie w grę stało na wysokim poziomie, a zwycięstwo bardzo nas cieszy. Szczególnie na trudnym terenie w Jaworznie i to jeszcze za trzy punkty.

Wygraliście 3:1 i jak sam wspomniałeś, zdobyliście trzy punkty. Patrząc na sam wynik, można powiedzieć, że była to dla was łatwa potyczka?Mecz nie był łatwy, żaden mecz w tym sezonie nie będzie łatwy i musimy być na to przygotowani. Jesteśmy świadomi tego, że nie wszystko jeszcze będzie wychodziło tak, jak tego od siebie oczekujemy. Wiemy, że musimy być cierpliwi i czekać na tę właściwą formę.

Energetyk Jaworzno jeszcze rok temu grał w I lidze. Czy fakt walki z zespołem, który ma za sobą przygodę w wyższej klasie rozgrywkowej, mobilizował was dodatkowo do gry?

Myślę, że to akurat nie miało żadnego znaczenia, przygotowywaliśmy się do tego spotkania jak do każdego innego w lidze. Mieliśmy kilka założeń taktycznych, które skrupulatnie wykorzystaliśmy na boisku i to przyniosło końcowy efekt.

Co twoim zdaniem zdecydowało zatem o waszej wygranej?

Mecz był naprawdę wyrównany i zaczynaliśmy sety niestety od kilkupunktowej przewagi Jaworzna, ale w trakcie seta dochodziliśmy przeciwników i tę przysłowiową kropkę nad „i” stawialiśmy blokiem. Wydaje mi się, że to był nasz duży atut w tym spotkaniu.

Kolejny pojedynek już w środę, a rywalem będzie ekipa ze Strzyżowa. Rozumiem, że będziecie chcieli przedłużyć serię wygranych?

Wychodząc na boisko, zawsze walczymy o zwycięstwo i tego można być pewnym. Mecze takie jak z zespołem ze Strzyżowa zawsze wywołują dodatkowe emocje i na pewno będzie to ciekawy pojedynek. Mogę jednak obiecać, że damy z siebie wszystko, aby kolejne punkty zostały w Krośnie.

W Krośnie większość kibiców żyje występami seniorek w I lidze. Czy wasze dobre występy mogą być podyktowane chęcią wyjścia nieco z cienia koleżanek?

Myślę, że mogę to powiedzieć w imieniu całego zespołu męskiego – cieszymy się z tego, że nasze koleżanki grają w pierwszej lidze i kibicujemy im z całego serca. Mamy nadzieję, że osiągną jak najlepszy wynik. Nie chcemy wychodzić przed szereg, gramy dla kibiców, którzy są na naszych spotkaniach i po to, aby osiągnąć jak najlepszy wynik w tym sezonie. Oby obu drużynom siatkarskim z Krosna w tym sezonie powiodło się jak najlepiej i to wystarczy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved