Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jan Such: Forma na starcie sezonu nie zadowala

Jan Such: Forma na starcie sezonu nie zadowala

fot. archiwum

Na początek sezonu siatkarzom Campera przyszło się zmierzyć z dwoma beniaminkami. Bilans spotkań to porażka i zwycięstwo. Szczególnie przegrana we Wrześni mocno utkwiła w pamięci zarówno siatkarzy, jak i kibiców z Wyszkowa.

Po pierwszych meczach sezonu kibice Campera Wyszków mają mieszane nastroje. Porażka we Wrześni na rozpoczęcie ligowej rywalizacji nie napawała optymizmem. W drugim spotkaniu przeciwko TKS-owi Tychy było już znacznie lepiej. Choć jak mówi trener Jan Such, zespół nie jest w najwyższej formie, a przed sezonem siatkarze Campera byli w niezłej dyspozycji. – Wciąż nie ma takiej formy, jak sobie to zakładałem wcześniej. Porażkę we Wrześni biorę na siebie. Zrobiłem błąd w przygotowaniach, zespół grał doskonale w przedsezonowych turniejach towarzyskich. Potem, niestety, dwa tygodnie przed ligą nie graliśmy żadnych sparingów i forma nam uciekła – powiedział szkoleniowiec Campera.

Przed sezonem siatkarze z Wyszkowa potrafili pokonać AZS Politechnikę Warszawską, Czarnych Radom. Teraz od tamtej dyspozycji są bardzo daleko, a czasu na jej szukanie nie ma zbyt wiele. Dlatego Jan Such poszukuje różnych rozwiązań, które wzmocnią siłę jego ekipy. W meczu z tyszanami na przyjęciu zagrał Tomasz Rutecki, nominalny atakujący wyszkowskiego zespołu. – Tomek zagrał dobry mecz, wzmocnił atak. Ale do tego zmusiła mnie również sytuacja. Kontuzjowany jest Dominik Zalewski, uraz ma także Paweł Pietkiewicz. To też przyczyniło się do tego, że przegraliśmy we Wrześni – dodał Such.

Kolejnym przeciwnikiem Campera będzie Cuprum Lubin z Łukaszem Kadziewiczem na czele. Trzecia kolejka zaplecza PlusLigi zostanie rozegrana już w środę, a hala w Lubinie wyraźnie siatkarzom z Wyszkowa nie leży. W poprzednim sezonie nie wygrali tam meczu i zakończyli tam udział w fazie play-off. Chociaż sposób na pokonanie Cuprum mają, bo wygrywali z nim dwukrotnie. Czynili to jednak we własnej hali. Należy pamiętać, że skład „miedziowych” zmienił się diametralnie. W Camperze zaszły tylko kosmetyczne zmiany i to może być na plus graczy z Mazowsza. Trener zespołu z Wyszkowa zapowiada walkę w meczu z Cuprum. – Jedno jest pewne, będziemy bardzo ryzykowali zagrywką. W poprzednich meczach, z Wrześnią i tym z Tychami, obydwa zespoły niezwykle ryzykowały w tym elemencie. My postaramy się tak zagrać w Lubinie i mam nadzieję, że to przyniesie efekt – zakończył szkoleniowiec Campera. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved