Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Peszko: W I lidze będą działy się różne cuda

Jakub Peszko: W I lidze będą działy się różne cuda

fot. archiwum

- Mecz był bardzo nierówny. Obie drużyny najpierw budowały sobie przewagę, ale potem szybko ją trwoniły. Na szczęście na koniec to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa - mówi po wygranej w Suwałkach przyjmujący Avii Świdnik, Jakub Peszko.

Drugi mecz i drugie zwycięstwo w tie-breaku. Tym razem wygraliście w Suwałkach ze Ślepskiem, choć dyspozycja obu zespołów falowała…

Jakub Peszko:Faktycznie mecz był bardzo nierówny. Raz my prowadziliśmy, a raz przeciwnicy. Obie drużyny najpierw budowały sobie przewagę, ale potem szybko ją trwoniły. Na szczęście na koniec to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa. Wprawdzie gospodarze prowadzili już w tie-breaku 13:11 i mieli piłkę w górze na kolejny punkt. Jednak dwa asy Wojtka Pawłowskiego dały nam wygraną. Bardzo cieszymy się z niej, bo wiemy jak ważne są zwycięstwa na wyjeździe. Chociaż przed podróżą do Suwałk wzięlibyśmy każdy punkt w ciemno. Wcześniej grałem w Ślepsku, więc wiem, że podlaska drużyna jest bardzo niebezpieczna u siebie.

No właśnie, pokazaliście w tym meczu charakter, bo przegrywaliście już 1:2, a później także kilkoma punktami w tie-breaku, a jednak udało wam się odwrócić losy meczu…W naszej drużynie są same walczaki. Na boisku bardzo dobrze się dogadujemy. Widać, że nasza drużyna ma charakter. Na pewno jedną z naszych cech w tym sezonie będzie to, że żadnego meczu nie odpuścimy do ostatniej piłki. Mimo że na papierze jest sporo mocniejszych drużyn od nas, to jednak chcemy awansować do play-off.

W meczu ze Ślepskiem kluczowe znaczenie miała zagrywka?

Na pewno tak. Zarówno my rywalom, jak i oni nam sprawili sporo problemów tym elementem. Jak odrzuciliśmy przeciwników od siatki, to było nam łatwiej grać w bloku i kontrataku. Zagrywka na pewno była kluczem do sukcesu. Cieszymy się, że funkcjonowała nam na dobrym poziomie, podobnie jak było to w pojedynku z MKS-em Będzin.

Mecz w Suwałkach miał dla pana szczególne znaczenie? Była przed nim jakaś dodatkowa motywacja?

Czas spędzony w Suwałkach wspominam bardzo miło. Dziękuję Ślepskowi, że dał mi szansę rozwoju, bo przychodziłem do niego teoretycznie jako czwarty przyjmujący. Ale dzięki sporej ambicji i ciężkiemu treningowi wskoczyłem do podstawowego składu. Pozwoliło mi to ograć się na pierwszoligowych parkietach. Dlatego jakiś sentyment do Ślepska pozostał, ale jak się wychodzi na boisko, to sentymentów już nie ma. Cieszymy się, że to my wróciliśmy z dwoma punktami do Świdnika.

Jesteście jedną z rewelacji rozgrywek, bo na początku odnieśliście dwa zwycięstwa z mocnymi rywalami. Spodziewaliście się takiego początku sezonu?

Każdy punkt wywalczony na początku sezonu dał nam wielką radość. Cieszymy się z dwóch wygranych, ale należy pamiętać, że liga jest bardzo długa. Dlatego też nie możemy poprzestać na tych dwóch zwycięstwach. Teraz musimy się już skupiać na środowym meczu z zespołem z Kęt. Musimy zbierać punkty, aby wystarczyło nam ich na spokojne wejście do ósemki.

Czyli nie popadacie w hurraoptymizm?

Na pewno nie. W I lidze będą działy się różne cuda, będą padały zaskakujące wyniki. Ponownie liga jest bardzo wyrównana. Dopiero ostatnia kolejka może zadecydować, które drużyny awansują do play-off, a którym punktu zabraknie do osiągnięcia tego celu.

Przed wami pojedynek z Kęczaninem. Patrząc przez pryzmat tabeli oraz faktu, że zagracie we własnej hali, będziecie jego faworytem. Udźwigniecie tę rolę?

Będziemy chcieli odnieść kolejne zwycięstwo. Uważam, że mamy ku temu spore szanse. Liczę na pomoc naszych kibiców, którzy bardzo fajnie nas dopingują. Chociaż Kęczanin u nas na pewno będzie chciał się zrehabilitować za dwie wcześniejsze porażki i wywieźć jakieś punkty ze Świdnika. W Kętach jest doświadczony rozgrywający, Jarosław Macionczyk, który już kilka sezonów spędził w PlusLidze, także kluczem do sukcesu będzie zagrywka. Jeśli uda nam się odrzucić rywali od siatki, to na pewno dużo łatwiej będzie nam odnieść zwycięstwo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved