Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pewne zwycięstwo Energetyka w Murowanej Goślinie

II liga K: Pewne zwycięstwo Energetyka w Murowanej Goślinie

fot. Bernard Guziałek

Nie było niespodzianki w derbach Wielkopolski siatkarek na II-ligowym froncie. W rozegranym w Murowanej Goślinie pojedynku miejscowy UKS Zielone Wzgórza przegrał 0:3 z poznańskim Energetykiem. MVP spotkania wybrana została Malwina Konkolewska.

Jeszcze przed meczem trener gospodyń Marek Tuszyński podkreślał, że oba zespoły mają w tym sezonie zupełnie odmienne cele. – Energetyk walczy o jak najwyższe miejsce w lidze. My ogrywamy młodzież, co ma zaprocentować w rozgrywkach juniorek i kadetek, a także ma pokazać, które dziewczyny będą nadawały się do dalszego grania na szczeblu centralnym. Nasza drużyna dopiero rozpoczyna przygodę z II ligą i będzie to kolejne spotkanie, w którym będziemy zdobywali doświadczenie.

Szkoleniowiec siatkarek ZSMS-u Poznań, które bronią barw klubu z Murowanej Gośliny, nie pomylił się. – Mecz był wyrównany do połowy pierwszego seta – dzięki bardzo dobrej zagrywce przeciwniczek, a także ich dobrej grze obronnej – skomentował początek spotkania trener Energetyka, Nicola Vettori.W drugiej części pierwszego seta i kolejnych partiach poprawiliśmy grę blokiem, co spowodowało, że zdobywaliśmy 3-4 punkty w jednym ustawieniu. Byliśmy skoncentrowani do samego końca. Muszę pochwalić za to zespół, bo gdy gra się przeciwko młodszym, mniej doświadczonym przeciwniczkom, trudniej się skoncentrować. Nam ta sztuka się udała.

Podobnie przebieg spotkania ocenił trener Tuszyński. – Ciężko oczekiwać wyrównanej walki, jeżeli gra zespół typowo seniorski z drużyną młodzieżową. Energetyk ma w składzie zawodniczki, które grały nawet w I lidze – komentuje szkoleniowiec UKS-u Zielone Wzgórza. – Nasza gra wyglądała bardzo fajnie w pierwszym secie. Potrafiliśmy w wielu akcjach postawić opór przeciwniczkom. Potem zabrakło może nie umiejętności, ale hartu ducha. Rozsypaliśmy się psychicznie i zaczęliśmy popełniać błędy. To częsta cecha zespołów młodzieżowych – jak idzie, to grają, a jak nie idzie, to następuje blokada… To doświadczenie zaprocentuje później w rozgrywkach młodzieżowych. Kadetki nie straciły jeszcze seta w rozgrywkach wojewódzkich.MVP sobotniego meczu wybrana została leworęczna środkowa, Malwina Konkolewska.Malwina miała bardzo wysoką skuteczność – podkreśla trener Nicola Vettori. – Dostała dużo piłek. W naszym zespole była na pewno najskuteczniejsza i stąd tytuł MVP – ocenia wychowankę mogileńskiego Sokoła, która od lat broni barw klubu z Poznania, szkoleniowiec Energetyka.

UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina – KS Energetyk Poznań 0:3
(18:25, 13:25, 10:25)

Składy zespołów:
UKS Zielone Wzgórza: Kucharska, Urbańska, Winkler, Mazurczak, Byczyńska, Grocholewska, Stenzel (libero) oraz Maciejewska, Jankowiak i Ochmann (libero)
Energetyk: Pasznik, Nowak, Łukasiewicz, Wierciszewska, Golak, Konkolewska, Tracz (libero) oraz Siwek

Zobacz również:
Wyniki 3. kolejki oraz tabela gr. 3 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved