Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Maren Brinker: Chcę pomóc drużynie tak, jak najlepiej potrafię

Maren Brinker: Chcę pomóc drużynie tak, jak najlepiej potrafię

fot. FIVB

Ekipa Impelu Wrocław bez straty seta pokonała drużynę Budowlanych Łódź. - Nie znam jeszcze wszystkich drużyn. Myślę, że przed nami wciąż jest kilka spotkań z lepszymi zespołami - mówiła po spotkaniu nowa zawodniczka Impelu - Maren Brinker.

Jak oceniasz poziom polskiej ligi po tych dwóch kolejkach? Czy właśnie tego się spodziewałaś?

Maren Brinker: – Trudno jest mi na to pytanie odpowiedzieć. Nie znam jeszcze wszystkich drużyn. Myślę, że przed nami wciąż jest kilka spotkań z lepszymi zespołami. W każdym razie to było bardzo ważne, aby te dwa pierwsze mecze zakończyć pewnymi wygranymi 3:0 i zapewnić sobie dobrą pozycję wyjściową przed następnymi pojedynkami.

Po występach w reprezentacji miałaś wyjątkowo krótki czas na przygotowanie się do sezonu i gry w klubie…– Przez pierwsze dwa tygodnie byłam trochę zmęczona po letnich rozgrywkach w reprezentacji, ale teraz czuję się już znacznie lepiej. Także dziewczyny i sztab pomagają mi „wejść” w drużynę i odzyskać rytm meczowy.

Wciąż myślisz o mistrzostwach Europy? To było wielkie wydarzenie…

– Czasami tak, trudno o tym zapomnieć. Ale teraz staram się skoncentrować na mojej pracy w nowym zespole. Chcę pomóc drużynie tak, jak najlepiej potrafię, aby osiągnąć swój nowy cel.

Jaki więc cel zarząd i trener postawili w tym roku przed drużyną?

– Celowo nie rozmawialiśmy o miejscach, na których Impel miałby się znaleźć. Po prostu chcemy koncentrować się na każdym kolejnym spotkaniu i wygrywać każdy mecz. Jeżeli to zrealizujemy, to wyniki przyjdą same.

W Polsce mówi się, że jesteś liderką drużyny z Wrocławia. Czy odczuwasz w związku z tym pewną presję?

– Nie wiedziałam o tym! Ale cieszę się, że mam okazję brać odpowiedzialność za pewne poczynania drużyny. Myślę, że to także w jakiś sposób czyni mnie silniejszą, zmierzyć się z takim wyzwaniem. Kogoś, kto w trudnych sytuacjach może być przez niektórych odbierany jako lider zespołu.

Myślisz, że stać was na jeszcze lepszą grę niż w dwóch pierwszych meczach?

– Uważam, że tak. Wciąż jesteśmy na początku naszej pracy. Musimy przywyknąć do naszych systemów gry. Każdy musi wiedzieć, jaka jest jego rola na boisku i jak reagują koleżanki. Już jesteśmy jednak na dobrej drodze, aby to osiągnąć.

Pewnie pokonałyście zespół Budowlanych Łódź. Czy rywalki mogły wam zagrozić?

– W trzecim secie było widać, że się męczyłyśmy, bo siatkarki z Łodzi już nie robiły tylu błędów co wcześniej.

Wasz spadek dyspozycji można w pewnym stopniu usprawiedliwić dłuższą przerwą po drugim secie...

– Zawsze trudnym zadaniem dla obu drużyn jest odzyskanie swojego rytmu gry po tych 10 minutach przerwy. Myślę, że gdyby zespół przeciwny postawił nam wyżej poprzeczkę, to my także byśmy się dostosowały i zagrały lepiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved