Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Iwan Kolew: Nasza gra wciąż nie jest idealna

Iwan Kolew: Nasza gra wciąż nie jest idealna

fot. archiwum

- Udowodniliśmy, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo na boisku - stwierdził po wygranej nad kielczanami Iwan Kolew. Bułgar był jedynym, który nie dostał swojej szansy w tym spotkaniu. - Zapowiada się zatem ciekawa rywalizacja na naszej pozycji - dodał.

Wygrana 3:0 to wymarzony początek sezonu, ale chyba mogliście się spodziewać tego zwycięstwa, choćby po tym, jak zagraliście w memoriale Ambroziaka.

Iwan Kolew: – Nie tylko w miniony weekend zagraliśmy dobrze, bo naprawdę fajnie prezentowaliśmy się w przekroju całego okresu przygotowawczego przez ostatnie dwa miesiące. Myślę, że bardzo dobrze przygotowaliśmy się do tego sezonu. Spodziewaliśmy się, że początek będzie udany w naszym wykonaniu – sądzę, że udowodniliśmy, iż zasłużyliśmy na to zwycięstwo na boisku. Nasza gra wciąż jeszcze nie jest idealna, ale to normalne na początku sezonu. Niemniej jednak możemy być szczęśliwi z powodu tej wygranej.

Tak jak powiedziałeś, wasza gra nie jest idealna. W przekroju całego meczu mieliście wiele wzlotów i upadków, wiele przestojów.– Myślę, że jest to całkiem normalna sprawa. To było dopiero pierwsze spotkanie w sezonie w naszym wykonaniu, a mecz otwarcia zawsze jest trudny i specyficzny. To jednak już się nie liczy, wygraliśmy 3:0, zdobyliśmy cenne trzy punkty do tabeli i to jest dla nas w tej chwili najważniejsze.

Za tydzień zagracie z beniaminkiem, który przegrał swój pierwszy mecz. Będzie to prostsze spotkanie od tego z Effectorem czy przeciwnie?

(śmiech) Jeśli zagramy lepiej niż tym razem, to pewnie będzie łatwiejszy mecz. To jednak będzie kolejne spotkanie, kolejna historia. Musimy zwyczajnie zagrać na dobrym, równym poziomie. Mamy tydzień, aby odpowiednio przygotować się do tej potyczki i mam nadzieję, że uda nam się ta sztuka i zainkasujemy kolejne zwycięstwo. Trudno mi powiedzieć, czy będzie nam łatwiej, czy trudniej – nie mam pewności, jak to będzie wyglądało.

Chcecie wygrać – jak więc musicie zagrać, co poprawić, by osiągnąć ten cel?

– Na tę chwilę trudno mi powiedzieć… Sądzę, że musimy dokładnie przeanalizować swoją grę i grę rywali i wyciągnąć z tego wnioski. Nie wydaje mi się, aby w naszych poczynaniach był konkretny element, który wymagałby szczególnej poprawy. Sądzę, że po prostu musimy grać stabilniej, równiej i popełniać mniej błędów własnych. W tym meczu zbyt często traciliśmy kilka punktów z rzędu przez własne pomyłki – tego musimy uniknąć na przyszłość.

Na twojej pozycji jest duża rywalizacja – byłeś jedynym zawodnikiem, który nie otrzymał szansy w spotkaniu z kielczanami…

– To prawda, ale moi koledzy zagrali bardzo dobrze. Artur (Szalpuk – przyp. red.) pokazuje się z naprawdę znakomitej strony, zagrał perfekcyjne spotkanie, zwłaszcza w ataku. Także Pawliński jest bardzo dobrym zawodnikiem. Zapowiada się zatem ciekawa rywalizacja na naszej pozycji. Ale to bardzo dobrze, to pozytywne dla zespołu, że ma kilku ciekawych graczy na jednej pozycji. Dla mnie również jest to fajna sprawa, mam okazję się rozwijać. Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu i z tego, że to układa się z korzyścią dla drużyny.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved