Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: Przed nami dużo pracy

Andrzej Kowal: Przed nami dużo pracy

fot. Cezary Makarewicz

- Mieliśmy trudny początek. Zespół z Bielska-Białej zaryzykował zagrywką - mówił po piątkowym pojedynku trener rzeszowian - Andrzej Kowal. - Zmieniamy styl naszej siatkówki w tym sezonie - dodawał kapitan "Pasiaków" - Olieg Achrem.

Bielszczanie zadebiutowali w rozgrywkach PlusLigi meczem z mistrzami Polski. Chociaż podopieczni Janusza Bułkowskiego przegrali 0:3, to pozostawili po sobie dobre wrażenie. – Resovia zasłużenie wygrała. Nie ustrzegliśmy się błędów. Mecz mógł potoczyć się inaczej, gdybyśmy przechylili na swoją korzyść pierwszego seta. Potem rzeszowianie kontrolowali już pojedynek do końca – skomentował kapitan przyjezdnych – Grzegorz Kokociński. – Przegraliśmy końcówki, które były też naszą bolączką od początku przygotowań. Będziemy nad tym pracować, ale uczymy się od najlepszych – dodał środkowy, który podkreślał, że drużyna uległa całkowitemu przemeblowaniu. – Muszę powiedzieć, że gorzej wyobrażałem sobie ten mecz. Zespół zmienił się w osiemdziesięciu procentach, wielu zawodników w PlusLidze grało po raz pierwszy. Na pewno hala zrobiła na nich wrażenie. Pomimo porażki 0:3, możemy opuścić ten teren z podniesionym czołem – zakończył.

Jako drugi na konferencji prasowej głos zabrał kapitan rzeszowian. – Dla nas jest ważne, że wygraliśmy 3:0. Zmieniamy styl naszej siatkówki w tym sezonie. Trochę to nie wychodzi, ale będziemy pracować, żeby to dobrze wyglądało i aby nie popełniać prostych błędów. Poprzez trening chcemy ciągle polepszać jakość naszej siatkówki – powiedział Olieg Achrem.

– Dopiero zaczynamy się uczyć tej siatkówki, ponieważ mamy nowy zespół – rozpoczął Janusz Bułkowski, szkoleniowiec gości. – Obawiałem się tego meczu, bo Resovia to klasowy zespół – komplementował rywala trener, który mimo porażki jest pełen optymizmu. – Przegraliśmy niestety końcówki. Brakuje nam jeszcze zgrania i pewności siebie, szczególnie w końcówkach. Jeżeli poprawimy te elementy, to jestem pewien, że sprawimy niejedną niespodziankę, grając z zespołami w naszym zasięgu.Trener rzeszowian, Andrzej Kowal, wspominał nieudany początek swojej drużyny. – Mieliśmy trudny początek. Zespół z Bielska-Białej zaryzykował zagrywką. Spodziewaliśmy się, że rywale postawią na ten element, bo dzięki niemu można odwrócić losy meczu – mówił. – Przed nami dużo pracy. Myślę, że na tę chwilę najważniejsze są zwycięstwa, a nad stylem cały czas pracujemy – tłumaczył trener rzeszowskiej ekipy, który wspomniał, że mistrzowie Polski w tym sezonie chcą zmienić styl gry, co będzie wiązało się z dużą ilością błędów na początku sezonu. – Dużo zmieniamy w naszej grze w porównaniu do tamtego sezonu i sporo jeszcze jest niedokładności i pomyłek, ale w inny sposób się tego nie wypracuje, jak ciężkim treningiem. Mamy duży potencjał i zrobimy wszystko, by należycie go wykorzystać – zakończył Kowal.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved