Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zenit znalazł zastępcę dla Łukasza Żygadły

Zenit znalazł zastępcę dla Łukasza Żygadły

fot. archiwum

Niedawno informowaliśmy o kontuzji Łukasza Żygadły i jego przymusowej przerwie od gry. Teraz okazało się, iż Zenit Kazań znalazł wyjście z tej sytuacji. Polaka zastąpi siatkarz, który ma na swoim koncie m.in. złoto olimpijskie i mistrzostw Europy.

Nikola Grbić, bo o nim mowa, po osiemnastu latach spędzonych we Włoszech zdecydował się na zmianę klimatu. Serbski rozgrywający przyszedł na ratunek Zenitowi Kazań, gdzie zastąpi kontuzjowanego Łukasza Żygadło. Co ciekawe, dla czterdziestoletniego rozgrywającego będzie to pierwsza przygoda z ligą rosyjską, wcześniej bowiem grał jedynie w Serbii i w Serie A1. Jego kontrakt z teamem Władimira Alekny opiewa na jeden sezon.

Odejście Grbicia nie było komfortową sytuacją dla Bre Banki Lannutti Cuneo, w której rozgrywający występował od 2009 roku. Włodarze z Piemontu, na dwa tygodnie przed rozpoczęciem ligi, musieli znaleźć nie tylko zastępcę dla Serba, ale też dla kontuzjowanego Kubańczyka, Javiera Gonzaleza. I w ten oto sposób w nadchodzącym sezonie, zamiast duetu Grbić – Gonzalez, grę neroverdich poprowadzi doskonale w Polsce znany Nico Freriks wraz z Manuelem Coscione, który w latach 2000-2002 i 2004-2007 bronił barw Bre Banki.

źródło: inf. własna, legavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved