Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Piotr Poskrobko: Musimy zagrać spokojnie i konsekwentnie

Piotr Poskrobko: Musimy zagrać spokojnie i konsekwentnie

fot. archiwum

W sobotę w pierwszoligowych rozgrywkach Ślepsk Suwałki podejmie Avię. Oba zespoły mają "wtyczki" w szeregach rywali. W Ślepsku gra bowiem były zawodnik Avii Łukasz Makowski, a w Avii dwaj byli siatkarze Ślepska Michał Stępień i Jakub Peszko.

Jako zawodnik Avii w sezonie 2009/10 grałem przeciwko Ślepskowi i wówczas w Suwałkach wygraliśmy 3:0. Teraz, jako siatkarz Ślepska, zagram przeciwko Avii i też chciałbym wygrać 3:0 – mówi rozgrywający Ślepska Łukasz Makowski.Znam mocne strony Avii, bo jej gra opiera się na zawodnikach, z którymi grałem w tym klubie. O ich mocnych i słabych stronach opowiem trenerowi i kolegom. Mam nadzieję, że pomoże to w opracowaniu taktyki, która przyniesie nam zwycięstwo – dodaje.

W zespole gości zagra dwóch byłych zawodników Ślepska: Michał Stępień i Jakub Peszko.Do analizy usiądziemy wspólnie, aby opracować taktykę na sobotnie spotkanie. Wszystko po to, aby przeciwstawić się Ślepskowi, bo wiemy, jak groźny jest on w Suwałkach – dla Kuriera Lubelskiego mówi Peszko. – Przekonałem się o tym, będąc jego zawodnikiem. Wiem, jak byliśmy u siebie mocni, jak wygląda hala i ilu kibiców przychodzi na mecze. Wierzę jednak, że pokażemy się z dobrej strony i postaramy się o punkty – dodaje.

Przypomnijmy, że w I kolejce Ślepsk pokonał na wyjeździe Stal AZS PWSZ Nysa 3:1, a beniaminek Avia nieoczekiwanie wygrała u siebie 3:2 z jednym z faworytów I ligi MKS-em Będzin. Oba zespoły mają za sobą dobry start i zrobią wszystko, żeby mecze sprzed tygodnia nie były „dobrym złego początkiem”. – Atuty Avii to dobra zagrywka i skuteczne ataki z szóstej strefy – o grze rywali mówi Piotr Poskrobko, trener Ślepska. – Ich rozgrywający rzuca dużo szybkich piłek na skrzydła. Jeżeli chcemy wygrać, a chcemy, musimy zagrać tak, jak w Nysie: spokojnie, konsekwentnie, dobrze zagrywką i w przyjęciu, skutecznie blokiem i atakiem. Mamy filmy z występów Avii, mamy Łukasza Makowskiego, który zna rywali, bo trzon zespołu Avii się nie zmienił – kończy.O mocnych i słabych stronach siatkarzy Avii „Maku” mówi dużo. To cenna wiedza nie tylko dla trenera opracowującego taktykę na mecz, ale też dla kolegów z drużyny. Rzecz w tym, żeby tę wiedzę wykorzystać na boisku. Niespodzianką Ślepska może być nieznany rywalom rozgrywający Bejamin Bell, który na pewno znajdzie się w meczowej dwunastce. Pewne jest też że z 14-osobowego składu dwaj zawodnicy mecz obejrzą z trybun. Kto? Decyzja zapadnie po sobotnim rozruchu.

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved