Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Konrad Pakosz: Zespół jest bardziej doświadczony

Konrad Pakosz: Zespół jest bardziej doświadczony

fot. archiwum

- Zespół jest bardziej doświadczony, a Dawid Murek, Michał Bąkiewicz czy Jakub Vesely gwarantują odpowiedni poziom oraz emocje w każdym meczu - mówi przed rozpoczynającym się sezonem prezes AZS-u Konrad Pakosz.

Podczas letniej przerwy plotkowano, że AZS pozyska silnego sponsora i wróci do czołówki PlusLigi. Nie pozyskał, ale ma dość ciekawy zespół. Pytanie, czy mocniejszy niż w minionym sezonie?

Konrad Pakosz: Ciężko mi analizować, co i kto mówi na mieście. Fakty są takie, że do nowego sezonu przystępujemy bez sponsora strategicznego jako AZS Częstochowa. Zespół jest bardziej doświadczony od tego, który grał w PlusLidze w poprzednim sezonie. Jaki będzie efekt finalny tej mieszanki rutyny z młodością, przekonamy się już wkrótce. Na pewno Dawid Murek, Michał Bąkiewicz czy Jakub Vesely gwarantują odpowiedni poziom oraz emocje w każdym meczu.Czy zarząd i właściciele klubu postawili drużynie jakiś konkretny cel?

Tak. Walkę o mistrzostwo i o Puchar Polski. A tak całkiem realnie to chcielibyśmy, aby nowy zespół pokazywał charakter na boisku w każdym spotkaniu. Kadra gwarantuje na pewno wyższy poziom sportowy niż w poprzednim sezonie, aczkolwiek rywale też poczynili duże wzmocnienia.

Dziś można chyba żałować, że w drużynie nie ma Grzegorza Boćka, na którym w ubiegłym sezonie opierała się siła ataku. Jak zamierzacie teraz, po decyzji zarządu PLPS, dociekać sprawiedliwości?

– Z niewolnika nie ma zawodnika. Rok temu nikt nie wiedział, kto to jest Bociek. Zostało zainwestowane w tego człowieka wiele pracy i dużo ludzkiej życzliwości. Okazuje się, że pieniądze i doradcy potrafią zawrócić w głowie. Tak jest w tym przypadku. Oceną moralną nie będę się zajmował, natomiast sprawa rozstrzygnie się ostatecznie na drodze postępowania sądowego.

*cały wywiad Tadeusza Iwanickiego czytaj w częstochowa.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved