Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dla kogo zwycięstwo w pierwszym meczu w Jastrzębiu-Zdroju?

Dla kogo zwycięstwo w pierwszym meczu w Jastrzębiu-Zdroju?

fot. archiwum

W spotkaniu otwierającym sezon 2013/2014 zeszłoroczny zdobywca brązowego medalu - Jastrzębski Węgiel - podejmie na swoim boisku Indykpol AZS Olsztyn. Nietrudno o wyłonienie zwycięzcy. Czy aby na pewno?

Zarówno w Jastrzębskim Węglu, jak i w AZS-ie dokonano zmian personalnych, które z pewnością mogą mieć wpływ na jakość gry obu drużyn. Do ekipy ze Śląska dołączyło kilku zawodników, jak znany polskim kibicom Michał Masny czy debiutujący w polskiej lidze Thomas Jarmoc i Alen Pajenk, którzy mają wspomóc „pomarańczowych” w nowym sezonie. Szeregi zespołu z Olsztyna zasilili m.in. dwaj bardzo doświadczeni polscy siatkarze: Maciej Dobrowolski i Grzegorz Szymański, a także argentyński przyjmujący Pablo Bengolea. Dodatkowo w ekipie gości na ławce trenerskiej zadebiutuje Krzysztof Stelmach, dla którego najważniejszym celem jest walka o powrót  AZS-u do rywalizacji w fazie play-off, bowiem w ostatnich dwóch sezonach w Olsztynie walczyli raczej o uniknięcie ostatniego miejsca. Zatem czy AZS będzie czarnym koniem tego sezonu, podobnie jak w zeszłym roku Transfer Bydgoszcz (wtedy Delecta)? Jest jeszcze trochę za wcześnie na takie prognozy, ale warto przyglądać się rozwojowi i grze olsztynian, którzy mogą w tym sezonie zaskoczyć niejednego.

Zadowolony ze składu swojej drużyny jest z pewnością kapitan Jastrzębskiego Węgla Michał Łasko, dla którego jest to kolejny sezon spędzony na Śląsku. – Moim zdaniem ten zespół ma największy potencjał w porównaniu z ekipami, jakie mieliśmy przez ostatnie trzy lata, które spędziłem w Jastrzębskim Węglu. Ale różnice między potencjałem a tym, co zespół prezentuje na boisku, często są duże. Jest wiele czynników, jak praca, atmosfera, magia, która czasem tworzy się w zespole i wydaje mi się, że jesteśmy w stanie to zbudować w tym roku – powiedział Łasko. Do sobotniego spotkania przygotowany jest libero „pomarańczowych”, który pewnie ocenia szanse swojej drużyny. – Podejdziemy do tego meczu skoncentrowani w stu procentach i będziemy chcieli wygrać na swoim terenie 3:0. Nie widzę innej możliwości – zapowiedział Damian Wojtaszek.

Olsztynianie już w pierwszych kolejach PlusLigi zostaną poddani ciężkim próbom, ponieważ ich przeciwnikami będą mocne, topowe zespoły: Jastrzębski Węgiel, ZAKSA czy PGE Skra Bełchatów. – Są to przeciwnicy z górnej półki, którzy będą walczyli o medale. Możemy szukać nadziei w tym, że dopiero niedługo będą się spotykali, bo brakuje tam bardzo dużo zawodników i jest problem ze zgrywaniem się zespołu – powiedział niedawno Strefie Siatkówki Krzysztof Stelmach.Jak pomimo licznych problemów ze zdrowiem zawodników, z jakimi przed meczem borykał się Krzysztof Stelmach, poradzi sobie zespół z Olsztyna w spotkaniu z Jastrzębskim Węglem? Problemy zdrowotne nękały Pablo Bengoleę, Grzegorza Szymańskiego, Piotra Łukasika czy Bartosza Krzyśka. Jak zapowiada szkoleniowiec, wszyscy oprócz Argentyńczyka mają być już gotowi. O tym, kto wygra, przekonamy się już w sobotę o godzinie 18:00.

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved