Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Ferens: Kędzierzyn-Koźle pozytywnie mnie zaskoczył

Wojciech Ferens: Kędzierzyn-Koźle pozytywnie mnie zaskoczył

fot. Tomasz Tadrała

Ostatni etap przygotowań do nowego sezonu jest już za wicemistrzami Polski. ZAKSA w sparingu z Sir Safety Perugia przegrywała 0:2, ale zdołała odwrócić losy meczu i wygrać 3:2. - Cieszy to, iż w końcówce wszystko zaczęło się zazębiać - uznał  Wojciech Ferens.

Ostatni sparing przed startem ligi już za wami. Po raz kolejny sprawdziło się siatkarskie porzekadło – kto, prowadząc 2:0, nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. Jak w skrócie podsumujesz to spotkanie?

Wojciech Ferens: – Szukanie rytmu i własnej gry – tak w kilku słowach można podsumować ten mecz kontrolny. Cieszymy się, że wygraliśmy, ale też cieszymy się, że graliśmy z zespołem włoskim. Kibice dobrze wiedzą, że w Italii aspekty techniczne gry w siatkówkę stoją na bardzo wysokim poziomie. Fajnie, że mogliśmy sprawdzić się na ich tle. Trener Świderski miał okazję do przetestowania kilku wariantów gry, które czasem się sprawdzały, a czasem trochę mniej. Jeżeli chodzi o przekrój całego spotkania i to nasze „ruszenie” od trzeciego seta, to sparing można zaliczyć na plus.W pojedynku z Sir Safety Perugia dobrze spisywaliście się w polu zagrywki, a także w grze blokiem. Słabiej wyglądało natomiast przyjęcie oraz komunikacja w zespole. Czym było to spowodowane?

– Wydaje mi się, że może zmiany kadrowe trochę przemodelowały grę zespołu i to może być gdzieś odczuwalne, ale głównym powodem takiego stanu mógł być fakt, że chłopaki późno wrócili z kadry. Teraz było jeszcze trochę czasu na lekki odpoczynek. Praca w klubie jest też inna niż ta w kadrze, więc cieszy to, iż wszystko powoli zaczęło się zazębiać. W końcówce wyglądało to naprawdę nieźle.

W każdej z odsłon można było zauważyć taką samą roszadę w wykonaniu trenera Świderskiego. W okolicy połowy seta zmieniałeś Michała Ruciaka i zostawałeś na boisku przez kilka lub kilkanaście akcji. To jeden z manewrów, których możemy się spodziewać w meczach o punkty?

– Jeżeli chodzi o ten wariant, to często zmieniam Michała, jeżeli on jest w pierwszej linii, z racji tego, że mogę drużynie pomóc w ataku. Jeżeli zaś chodzi o inne zadania, to zobaczymy, co przyniesie czas. Liga jest długa i na pewno przytrafi się wiele różnych sytuacji. Te zmiany mogą wtedy wyglądać zupełnie inaczej. Wiem, że trenerzy próbują różnych wariantów, może któryś z nich chcą wykorzystać w sezonie. Mam nadzieję, że wybrany wariant będzie trafny i dam w takich zmianach jak najwięcej.

W ZAKSIE jesteś jednym z nowych zawodników. Jak czujesz się w nowym klubie, mieście i otoczeniu?

– Super. Kędzierzyn-Koźle bardzo pozytywnie mnie zaskoczył mimo kilku opinii, które wcześniej słyszałem. Cieszę się, że tutaj jestem, bardzo dobrze mi się tutaj mieszka. Reszta drużyny ciepło przyjęła mnie w zespole, więc jeszcze raz powtórzę – jest super. Pozostaje tylko trenować, grać i zdobywać jak najwięcej punktów.

Nie mogę nie zapytać cię o kwestię pierwszego ligowego spotkania. Waszym rywalem będzie beniaminek z Radomia. Dla ciebie to na pewno ważny mecz, bo Radom to miasto, w którym stawiałeś pierwsze siatkarskie kroki. Jak podchodzisz do tego pojedynku?

– Na pewno będziemy musieli dobrze zagrać i zdobyć jak najwyższą pulę punktów. Nie oszukujmy się, teraz Czarni to mój przeciwnik, chociaż z Radomiem wiąże się wiele ciepłych wspomnień i całe moje wychowanie siatkarskie. Zostawiłem tam mnóstwo potu, mnóstwo sił i mnóstwo znajomych w klubie i w mieście. Cieszę się, że z nimi zagramy, bo to jest zespół, który naprawdę zasługuje na PlusLigę. Nikt im tego nie dał za darmo, żadnego meczu nie kupili, z wręcz przeciwnie – ciężko pracowali przez długie lata, by znaleźć się w ekstraklasie. Jeżeli jednak staniemy po dwóch stronach siatki, to niestety będzie mój przeciwnik i będę robił wszystko, żeby ich pokonać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved