Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Na pierwszy ogień mistrz podejmie beniaminka

PlusLiga: Na pierwszy ogień mistrz podejmie beniaminka

fot. archiwum

Pierwsze mecze kolejnych sezonów PlusLigi nigdy nie dają odpowiedzi na to jak dane ekipy będą prezentować się przez cały sezon. Każda drużyna gra z czystą kartą - nawet wówczas, gdy mierzą się ze sobą Resovia Rzeszów i beniaminek, BBTS Bielsko-Biała.

Stare sportowe przysłowie mówi, że trudniej obronić tytuł, niż go wywalczyć – tym siatkarze ze stolicy Podkarpacia zdają się nie przejmować. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę wzmocnienia, których dokonali rzeszowscy działacze przed sezonem. Po emocjonującym finale mistrzostw Polski, gdzie było rozegranych pięć spotkań, z zespołem pożegnał się Zbigniew Bartman, a jego miejsce zajął jeden z najskuteczniejszych graczy na swojej pozycji, Dawid Konarski. W nowym sezonie zagra on u boku takich siatkarskich sław i nieodzownych ogniw drużyny jak Olieg Achrem czy Jochen Schoeps. Ale to nie koniec nowych postaci w ekipie Andrzeja Kowala. Do drużyny dołączył także znany z ligowych boisk Fabian Drzyzga, który nie ukrywa, że z zespołem z Rzeszowa chce wspiąć się na wyżyny swoich siatkarskich możliwości. Nie zabrakło także transferów zawodników zagranicznych – przyjęcie wzmocni dawniej występujący w Dynamie Moskwa Peter Veres, a wtórował mu będzie Nikołaj Penczew. Ci zawodnicy mają zrekompensować brak duetu Buszek – Kovacević. Zespół Resovii Rzeszów wydaje się kompletny i bardzo rzetelnie przygotowany, a jeżeli trzon zespołu w postaci Piotra Nowakowskiego, Grzegorza Kosoka, Lukasa Tichacka, Krzysztof Ignaczaka czy Paula Lotmana będzie grał tak jak w minionych rozgrywkach, to jedno jest pewne – wszyscy rywale mistrzów Polski powinni szykować się na bardzo ciężkie pojedynki.

Kiedy chwyta się Pana Boga za nogi, to nie można go puścić – z takiego założenia w tym sezonie wychodzą siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała, którzy dzięki swojej dobrej postawie w pierwszej lidze mogą zadebiutować w najwyżej klasie rozgrywek w kraju. Podopieczni Janusza Bułkowskiego są pełni zapału przed nadchodzącym sezonem i nie tracą nadziei na to, że grą zespołową potrafią zdobyć wszystko. W ekipie ze stolicy Podbeskidzia nie zabraknie znanych już zawodników, takich jak jeden z najskuteczniejszych graczy na siatce Tomasz Kalembka czy Bartosz Buniak. Spokoju w przyjęciu będą bronić debiutujący w zespole z Bielska-Białej Milosz Stojković oraz Bartosz Bućko, przy asyście filarów drużyny – Martina Vlka i Michała Błońskiego. Najbardziej newralgiczną pozycją dla bielszczan wydaje się atak – tutaj nie zabraknie siły doświadczenia Jose Gonzaleza i młodzieńczej fantazji Maksima Akimenko. Jedno jest pewne – bielski zespół nie zamierza poddać się mistrzowi Polski bez walki.

A o tym, jak wypadną debiutanci i czy mistrz pokaże klasę już w pierwszym meczu sezonu 2013/2014, przekonamy się w piątek o godzinie 16.00. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved