Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Na Słowacji szukają trenera

Na Słowacji szukają trenera

fot. archiwum

Słowacy poszukują trenera męskiej reprezentacji. Po dwóch sezonach wygasł kontrakt dotychczasowego szkoleniowca, Štefana Chrtianskiego, który z powodów osobistych nie chciał kontynuować współpracy ze słowacką federacją.

Po mistrzostwach Europy, w których słowacka reprezentacja mężczyzn zajęła 11. miejsce, przyszedł czas na rozliczenia. W Bratysławie odbyło się posiedzenie zarządu Słowackiego Związku Siatkówki (SVF), na którym m.in. omówiono wyniki obu reprezentacji i zdecydowano się nie przedłużać kontaktu z dotychczasowym szkoleniowcem męskiej kadry, Štefanem Chrtianskim. Zebraliśmy się po to, aby pochylić się nad przyszłością kadry, gdyż Štefan Chrtiansky poinformował nas, że z przyczyn osobistych nie będzie przedłużał umowy – powiedział prezes SVF, Ľubor Halanda.Bardzo szanujemy trenera, dlatego ze zrozumieniem podeszliśmy do jego decyzji. Bardzo mu dziękujemy za pracę jaką wykonał na rzecz reprezentacji – dodał.

Decyzja Chrtianskiego zmusiła słowacką federację do podjęcia szybkich kroków w celu znalezienia nowego szkoleniowca. – Mamy świadomość, że czasu nie mamy za wiele. Tym bardziej, że w styczniu czekają nas kwalifikacje do mistrzostw świata. Podjęliśmy już wstępne rozmowy z kilkoma kandydatami, ale na konkrety jeszcze za szybko – wyjaśnił Halanda, podkreślając, że nazwisko nowego selekcjonera powinno być znane do końca października. Przypomnijmy, że Štefan Chrtiansky jako pierwszy szkoleniowiec pracował z reprezentacją Słowacji przez dwa ostatnie sezony, przejmując pałeczkę po Włochu, Emanuele Zaninim.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved