Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kontuzja Łukasza Żygadły wykluczy go z gry na kilka miesięcy

Kontuzja Łukasza Żygadły wykluczy go z gry na kilka miesięcy

fot. Joanna Skólimowska

Kontuzja Łukasza Żygadły wyglądała strasznie, ale rozgrywający siatkarskiej reprezentacji wierzy, że przerwa potrwa najwyżej kilka miesięcy. - Liczę, że będzie gotowy na przyszłoroczne mistrzostwa świata - mówi selekcjoner Andrea Anastasi.

Na niedzielnym treningu swojego nowego klubu Zenitu Kazań 34-latek skoczył do bloku, a opadając, nastąpił na nogę kolegi, który stał po przeciwnej stronie siatki. W pierwszej chwili lekarze chcieli nastawić skręcony staw skokowy, poddając go znieczuleniu. Próba się nie powiodła, konieczny był zabieg. Niewykluczone, że będą kolejne. Lekarze muszą zrobić korekcję kości i ewentualnie plastykę ścięgien. Nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa. Mówi się o kilkunastu tygodniach. – Jest mi bardzo przykro, tym bardziej że to świetny chłopak, z którym długo współpracuję – mówi sport.pl Andrea Anastasi. Rozmawialiśmy przez telefon, ma przylecieć do Bolonii na konsultacje z fachowcami z tamtejszej kliniki. Wtedy na pewno się spotkamy.

Jeśli leczenie potrwa dłużej niż trzy miesiące, Łukasz może stracić sezon. Jeśli wróci szybciej, zapomnimy o sprawie. Wszystko zależy od rokowań i od tego, czy Zenit zatrudni nowego rozgrywającego – mówi Ireneusz Mazur, były trener kadry. – Mundialem się nie martwię. Odległa sprawa, Łukasz nie powinien mieć kłopotu z występem. Nawet jeśli w klubie nie będzie pierwszym rozgrywającym, selekcjoner zdąży go przygotować.

Kontuzją Żygadły przejęli się jego koledzy z poprzednich klubów. Ci z włoskiego Trentino, dla którego Polak grał przez cztery lata, zrobili po treningu zdjęcie z dedykacją „Forza Łukasz” i wrzucili na portale społecznościowe. Na forach siatkarza wspierają fani. – Dziękuję kibicom za wiadomości i telefony, które dają mi niesamowitą energię w trudnym momencie. I siłę, by jak najszybciej wrócić – mówi Łukasz Żygadło.Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved