Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dominika Leśniewicz: Ciągnie mnie na parkiet

Dominika Leśniewicz: Ciągnie mnie na parkiet

fot. archiwum

- Reprezentację trzeba budować od nowa, szukać nowych możliwości i stworzyć taką drużynę, która będzie zwyciężać. Mamy młode i perspektywiczne siatkarki, ale brakuje nam pewnych elementów - mówi była mistrzyni Europy, Dominika Leśniewicz.

Można panią jeszcze zobaczyć na parkiecie?

Dominika Leśniewicz:Gram i prowadzę GLKS Nadarzyn w trzeciej lidze. W poprzednim sezonie występowałam w Perle Złotokłos na rozegraniu, jednak pracuję już głównie jako trener. Ale ciągnie mnie na parkiet. Jeszcze trochę by się pograło. Niestety, czas leci nieubłaganie.

Niedawny jubileuszowy mecz w Gdyni dobitnie to potwierdził. Od waszego mistrzostwa Europy minęła już dekada.Świetnie, że doszło do takiego wydarzenia. Mogłyśmy się wszystkie spotkać, bo nie wiem, czy taka okazja jeszcze się kiedykolwiek nadarzy. Szkoda tylko, że trener Niemczyk nie mógł przybyć do Gdyni z powodów zdrowotnych. Nie spotykamy się z dziewczynami. Każda z nas ma mało wolnego czasu, większość wciąż gra, więc trenują w klubach. To była chyba jedyna okazja. Następna może za kolejne… 10 lat.

Jak z perspektywy czasu patrzy pani na to, co stało się w Turcji?

Żałuję, że te czasy nie trwają, że wszystko się zmienia, w tym i nasza siatkówka. Reprezentację trzeba budować od nowa, szukać nowych możliwości i stworzyć taką drużynę, która będzie zwyciężać. Mamy młode i perspektywiczne siatkarki, ale brakuje nam pewnych elementów. Przydałoby się lepsze przyjęcie czy druga zawodniczka w ataku, która pomogłaby Kasi Skowrońskiej. Pozytywem jest to, że są środkowe – młode, wysokie, dobrze się zapowiadające. Również na pozycji libero jest dobra sytuacja. Negatywem natomiast jest to, że tyle dziewczyn ma problemy zdrowotne, bo – umówmy się – w reprezentacji nie znalazły się wszystkie najlepsze zawodniczki.

W takim razie pytanie do pani jako trenera: co powinien zrobić teraz z reprezentacją Piotr Makowski?

Trener ma bardzo trudną sytuację. To, że ma chęci, dobry warsztat i próbuje to wszytko poukładać, jest wielkim plusem. Walczy i wyciąga najwięcej jak może z tego materiału, który ma do dyspozycji. Ale tej drużynie brakuje tego, co dekadę temu cechowało nas. Byliśmy połączeniem młodości z doświadczeniem i za tym szły wyniki.

Cały wywiad Jakuba Bochenka w katowickim Sporcie

 

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved