Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Góral: Walczymy o wszystko

Adam Góral: Walczymy o wszystko

fot. archiwum

- Chcemy zdobyć kolejny tytuł mistrza kraju i Puchar Polski. Także w Lidze Mistrzów chcielibyśmy osiągnąć świetny wynik - powiedział o celach Asseco Resovii Rzeszów na zbliżający się nowy sezon prezes Adam Góral.

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów w poprzednim sezonie obronili tytuł mistrza Polski, jednak nie udało im się zdobyć krajowego pucharu ani zawojować europejskich pucharów. W rozpoczynających się rozgrywkach drużyna z Podkarpacia ponownie liczy na dobry występ na trzech frontach. – Potencjał drużyny w stosunku do poprzedniego sezonu jest troszkę wyższy, więc walczymy o wszystko. Chcemy zdobyć kolejny tytuł mistrza kraju i Puchar Polski. Także w Lidze Mistrzów chcielibyśmy osiągnąć świetny wynik – zapowiedział Adam Góral. – Proszę jednak kibiców o cierpliwość i wyrozumiałość w sytuacji, gdy tych wszystkich celów nie uda się osiągnąć. Mam prośbę, aby dali drużynie rozegrać cały sezon i oceniali ją dopiero na końcu rozgrywek. W Lidze Mistrzów są zespoły, które mają większy potencjał od nas. Jeśli trafimy na taką ekipę już w ćwierćfinale, to możemy zakończyć przygodę w europejskich pucharach na dość wczesnym etapie – dodał asekuracyjnie prezes Asseco Poland.

W międzysezonowej przerwie do Resovii dołączyli między innymi Veres, Drzyzga, Penczew i Konarski, którzy mają pomóc jej w osiągnięciu trzech sukcesów. – To jest maksymalne zestawienie, jakie mogliśmy wypracować – skomentował Góral. – Cieszę się, że mamy Fabiana Drzyzgę, bo marzyły mi się zawsze dwie szóstki, które mogą grać w różnym stylu. Lukaš Tichaček przypomina mi charakterystyką gry Łukasza Żygadłę. Natomiast Fabian jest zdolny do podjęcia większego ryzyka – dodał.

W pewnym momencie w polskich mediach pojawiła się koncepcja, zgodnie z którą Kowal miałby objąć schedę po Andrei Anastasim w męskiej reprezentacji. Przeciwnikiem tej teorii jest prezes sponsora rzeszowskiej ekipy. – Uważam, że Andrzej nie powinien jeszcze podejmować pracy z kadrą narodową. Gdyby przyjął ofertę z PZPS-u, popełniłby błąd. Nie pomógłby reprezentacji, a zaszkodziłby swojej karierze trenerskiej. On jeszcze nie ma takiej pozycji, która zagwarantowałaby mu integrację tych naszych, troszeczkę chyba zmęczonych sobą, reprezentantów – zakończył Góral.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved