Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zdzisław Grodecki: Rywalizacja zacznie się dopiero wraz z ligą

Zdzisław Grodecki: Rywalizacja zacznie się dopiero wraz z ligą

fot. archiwum

- Chcemy, żeby ta impreza na stałe zagościła w kalendarium lubelskich wydarzeń sportowych, czy to w postaci meczu, czy też turnieju czterozespołowego - powiedział po rozgrywanym w minioną sobotę Benefisie Tomasza Wójtowicza, Zdzisław Grodecki.

5 października w Lublinie odbył się już drugi benefis mający na celu uhonorowanie ważnych dla polskiej siatkówki postaci pochodzących z Lubelszczyzny. Pierwszy rozegrany został 29 marca 2012 r. i upamiętniał Lecha Łasko oraz Tomasza Wójtowicza, ten stanowił element obchodów 60. urodzin Wójtowicza. Oba zgromadziły na hali Globus rzesze kibiców. Zresztą, nie ma się co dziwić – okazji do oglądania najlepszych drużyn polskiej ligi lubelskim fanom po prostu brakuje.

Prezes Jastrzębskiego Węgla, Zdzisław Grodecki, podkreślił, że powodów, dla których zdecydował się na organizację tegorocznej imprezy, było kilka. – Główny powód to oczywiście okrągła rocznica – 60. urodziny Tomasza Wójtowicza. Chcieliśmy także, aby ci wspaniali kibice, którzy są w Lublinie, mogli zobaczyć te jedne z najlepszych zespołów polskiej ligi – powiedział. Podkreślił także, że ogromne znaczenie miała współpraca z Prezydentem Miasta, Krzysztofem Żukiem oraz wsparcie sponsorów – Dzięki Jastrzębskiej Spółce Węglowej, Lubelskiemu Węglowi Bogdanka, Przedsiębiorstwu Robót Specjalistycznych Wschód Lublin, Sigmy Lublin możemy po raz kolejny zagrać na Lubelszczyźnie.

– Myślę, że władze miasta, władze województwa i wszyscy kibice złapali bakcyla, że warto takie imprezy organizować. My jesteśmy gotowi przekazywać swoją technologię. Mamy nadzieję, że dzięki temu ta piękna dyscyplina w tak wspaniałym mieście będzie się rozwijała – odpowiedział na pytanie o to, czy w takim razie można się spodziewać kolejnych takich wydarzeń w hali Globus. Poinformował także, że ustalony został już termin kolejnego spotkania z włodarzem miasta, na którym podjęty zostanie temat przyszłości lubelskiej siatkówki. – Chcemy, żeby ta impreza na stałe zagościła w kalendarium lubelskich wydarzeń sportowych, czy to w postaci meczu, czy też turnieju czterozespołowego. Chcielibyśmy jednak dwojako wprowadzać ten proces, wobec czego planujemy także nawiązać z miastem współpracę dalekosiężną, wieloletnią.Dodatkowym atutem są towarzyszące uroczystości charytatywne akcje. Podczas pierwszego benefisu dzięki sprzedaży biletów wsparcie otrzymała Fundacja Rodzin Górniczych, tym razem Caritas Archidiecezji Lubelskiej zbierała do puszek na rzecz grającego do niedawna w juniorach Avii Świdnik Jakuba Górzyńskiego, który choruje na ostrą białaczkę szpikową.

– Myślę, że warto pomóc komuś, kto ma tak poważny problem, a reprezentuje naszą kochaną dyscyplinę. Może właśnie dzięki tym pieniądzom, które zostaną zebrane, uda się zapewnić mu niezbędne wsparcie – powiedział Grodecki. – Warto, żeby święto takiego bohatera jak Tomasz Wójtowicz, który zasiada w galerii sławy, który jest dla polskiej siatkówki jednym z herosów, miało nie tylko wymiar sportowy, ale także charytatywny, a nawet kulturalny – dodał.

Prezes docenił także wysiłek wolontariuszy, którzy zaangażowali się w akcję. – Trzeba mieć marzenia i warto rozwiązywać problemy, bo życie jest za krótkie, żeby nie robić fajnych rzeczy. Jeżeli komuś można pomóc, to tym bardziej trzeba pokonywać przeciwności.

Kończąc rozmowę,  przypomniał także o tym, że nawet na tydzień przed startem rozgrywek o mistrzostwo Polski, mecz rozegrany podczas benefisu ma charakter wyłącznie sparingowy. – Te wyniki absolutnie nie mają najmniejszego znaczenia, to są mecze szkoleniowe, mają one jedynie odpowiedzieć obu trenerom na pytania, rozwiać wątpliwości i przygotować lepiej zespoły. Tak naprawdę rywalizacja zacznie się dopiero wraz z ligą, ze startem pucharów europejskich.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved