Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Roman Szczepan Kniter: Z meczu na mecz będziemy grali coraz lepiej

Roman Szczepan Kniter: Z meczu na mecz będziemy grali coraz lepiej

fot. archiwum

Roman Szczepan Kniter, prezes Trefla Sopot, przyznaje, że zmiany wprowadzone w zespole wymagają czasu oraz obarczone są sporym ryzykiem. Po przegranej z Chemikiem Police, teraz siatkarki Trefla Sopot zagrają we własnej hali.

Jak wygląda atmosfera w klubie po zdecydowanej porażce z Chemikiem Police? Ciężko oceniać po pierwszej kolejce, jednak wyniki z Szamotuł oraz brak seta w ORLEN Lidze nie nastrajają pozytywnie…

Roman Szczepan Kniter: – W klubie panuje atmosfera pracy i mobilizacji. Drużyna jest w komplecie praktycznie od tygodnia. W Szamotułach nie mogliśmy zagrać pierwszą szóstką. Mecz z Policami to był w praktyce nasz pierwszy poważny mecz w pełnym składzie. W przyjęciu i obronie zagraliśmy dobrze. Gorzej było z dokładnością rozegrania, a to przełożyło się na skuteczność ataków. Trener wprowadza do naszej gry inną koncepcję, niż było to rok temu – wtedy mieliśmy Rachel i taktyka była dużo prostsza.

Czyli jak teraz będzie wyglądała gra zespołu?W tym roku chcemy grać szybszą siatkówkę i bardziej urozmaiconą. Taka zmiana wymaga czasu i oczywiście obarczona jest również ryzykiem.

– Ja jestem jednak przekonany, że z meczu na mecz będziemy grali coraz lepiej jako cała drużyna. To zresztą jest naszym mottem na ten sezon – naszą gwiazdą ma być drużyna. Czy to wystarczy, aby osiągnąć postawione cele sportowe – zobaczymy na koniec sezonu. Jednego jestem jednak pewny – cała drużyna, cały sztab szkoleniowy, wszyscy pracownicy klubu ciężko pracują, aby osiągnąć sukces. Gwarancji jednak nikt dać nie może. I to jest piękno sportu.

Nowa strona, ciekawe stroje – Atom coraz wyraźniej widoczny jest w Trójmieście i w Polsce, jeśli chodzi o promocję. Czyżby klub miał lepszy budżet, czy zmieniło się zarządzanie i polityka klubu?

Klub ma bardzo dobrych sponsorów tytularnych – grupę PGE, grupę Trefl i miasto Sopot. Pracując dla takich partnerów, musimy być również najlepsi, a sfera promocji i wizerunku jest oprócz wyniku sportowego najważniejsza. Budżet klubu jest zbliżony do roku poprzedniego, ale zmieniła się nieco struktura kosztów. Najwięcej wydajemy oczywiście na sam zespół, ale równolegle staramy się racjonalizować inne wydatki, aby jak najwięcej móc wydać na marketing oraz organizację samych eventów meczowych. Liczymy, że to się przełoży na wzrost frekwencji na meczach.

Rozmawiał: Kacper Suchecki, więcej w sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved