Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Sao Paulo: Duet Pełka/Popek odpadł w II rundzie kwalifikacji

WT Sao Paulo: Duet Pełka/Popek odpadł w II rundzie kwalifikacji

fot. archiwum

Paweł Pełka i Dawid Popek wystartowali w kwalifikacjach do turnieju z cyklu Grand Slam w Sao Paulo. W pierwszej rundzie pokonali 2:0 team Bussenis/Salinas, jednak w kolejnej musieli uznać wyższość pary Grimalt/Grimalt.

Wprawdzie Polacy triumfowali w pierwszej rundzie kwalifikacji bez straty seta, to jednak zwycięstwo nie przyszło im gładko. W pierwszej partii rywale zawiesili poprzeczkę wysoko i długo utrzymywali kontakt punktowy. Dopiero w końcowej fazie seta duetowi Pełka/Popek udało się wypracować niewielką przewagę i ostatecznie zwyciężyć do 18. Nieco łatwiej biało-czerwonym grało się w drugiej odsłonie. Mieli już receptę na grę Chilijczyków i tym razem szybciej osiągnęli kilka punktów przewagi. Zwycięstwem do 16 przypieczętowali wygraną w całym meczu.

Bussenis/Salinas CHI [15] – Pełka/Popek POL [18] 0:2
(18:21, 16:21)

W II rundzie kwalifikacji Polacy zmierzyli się z kolejną chilijską parą – Grimalt/Grimalt. Rywale w pierwszej rundzie otrzymali wolny los, więc byli zdecydowanie bardziej wypoczęci. Byli również zdecydowanie lepsi od biało-czerwonych. Duet Pełka/Popek próbował w pierwszym secie nawiązać walkę, jednak widać było minimalną przewagę Chilijczyków. W drugiej partii team Grimalt/M. Grimalt nie pozostawił Polakom żadnych złudzeń. Chilijska para od początku partii wyszła na prowadzenie, które powiększała z każdą minutą, ostatecznie wygrywając do 13 i cały mecz 2:0.Pełka/Popek POL [18] – Grimalt/M. Grimalt CHI [2] 0:2
(17:21, 13:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved