Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sylwia Pelc głodna gry

Sylwia Pelc głodna gry

fot. Łukasz Krzywański

W szeregach BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała wciąż brakuje Sylwii Pelc, która wraca do zdrowia po operacji barku. W klubie liczą na pomoc utalentowanej środkowej. Sama zainteresowana również nie może doczekać się powrotu na boisko.

23-letnia Sylwia Pelc ma za sobą bardzo udany sezon. Jej zespół co prawda znalazł się tuż za podium, ale wraz z niezwykle doświadczoną Miladą Bergrovą uchodziły za wyróżniającą się parę środkowych ORLEN Ligi. Po zakończeniu rozgrywek siatkarka poddała się operacji barku, i choć na początku dokładnie nie wiadomo było, kiedy będzie mogła wznowić treningi, Pelc jednocześnie z rehabilitacją brała udział w przygotowaniach. – Sylwia to bardzo ambitna dziewczyna. Mimo że latem poddała się zabiegowi, szybko dołączyła do drużyny. Na zajęciach jest z nami od początku przygotowań – tłumaczy Mirosław Zawieracz, trener BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała.

Sylwia Pelc potwierdziła słowa szkoleniowca i podkreśla, że czuje się już dobrze, a po dawnym urazie nie ma już śladu. – Rehabilitacja bezpośrednia po operacji została już zakończona. W treningach kondycyjnych i siłowych od początku przygotowań brałam udział wraz z zespołem. Trening siatkarski również rozpoczęłam jakiś czas temu. Teraz pozostaje już tylko wypracowanie odpowiedniej swobody ruchu i siły w barku. Z dnia na dzień ręka ma się coraz lepiej i bardzo się cieszę, że w dosyć krótkim czasie po operacji mogłam wznowić treningi – przyznaje środkowa BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała.

Stopniowo staramy się zwiększać obciążenia. Nie chcemy, aby były zbyt intensywne. Sylwia powoli zaczyna skakać i mam nadzieję, że wkrótce będzie gotowa do gry – mówi trener Zawieracz. Sama zainteresowana nie ukrywa, że nie może doczekać się momentu, kiedy założy bialski trykot na siebie. – Czuję ogromny głód gry i bardzo ciężko było mi oglądać ostatni mecz dziewczyn z trybun (z Budowlanymi – przyp. red). Mam jednak nadzieję, że już niedługo będę mogła wziąć udział w tegorocznych rozgrywkach ORLEN Ligi i razem z dziewczynami, już na boisku, cieszyć się z każdego kolejnego zwycięstwa – tłumaczy Sylwia Pelc.Przypomnijmy, że w tegorocznym sezonie sztab szkoleniowy BKS-u Aluprofu ma do dyspozycji aż pięć środkowych. Poza Pelc w klubie znalazła się powracająca na Podbeskidzie Małgorzata Lis, Serbka Danijela Nikić, Aleksandra Trojan i Paulina Stroiwąs.Na tej pozycji mam prawdziwy urodzaj – żartuje Mirosław Zawieracz.Gdy Sylwia wróci do normalnej dyspozycji, możemy mieć problem, kogo posadzić na trybuny, a trzeba przyznać, że dziewczyny robią znaczne postępy – kończy trener bialanek.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved