Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Sacharewicz: Wygrana w memoriale to dobry prognostyk

Mateusz Sacharewicz: Wygrana w memoriale to dobry prognostyk

fot. archiwum

- Mam nadzieję, że wygrana w tym turnieju przełoży się na dobry początek sezonu w naszym wykonaniu - powiedział po zwycięstwie AZS-u Politechniki Warszawskiej w VIII Memoriale Zdzisława Ambroziaka środkowy "inżynierów", Mateusz Sacharewicz.

W rozegranym w weekend turnieju akademicy z Warszawy pokonali m.in. ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i włoski Sir Safety Perugia, z którym wygrali w finale rozgrywek. Nowy siatkarz Politechniki nie krył zadowolenia z końcowego wyniku turnieju. – Myślę, że niecodziennie zdarza nam się okazja grania z takim zespołem jak Perugia czy też z takimi zawodnikami, dlatego wyszliśmy bardzo pozytywnie nastawieni na mecz finałowy, gotowi do walki i głodni zwycięstwa. Skoro dotarliśmy do finału, to dlaczego mielibyśmy nie postawić w nim kropki nad i? Myślę, że to nasza determinacja i radość z gry przyniosły zamierzony efekt – powiedział środkowy.

Forma, jaką akademicy zaprezentowali podczas memoriału, napawa go optymizmem. – Na pewno zawsze jest coś do poprawy, nigdy nie jest tak, że jest idealnie. Ciężko mi powiedzieć, czy nasza forma jest już optymalna. Ja osobiście czuję się dobrze (śmiech). Mam nadzieję, że te wyniki, które na tę chwilę nie są może tak bardzo istotne, to dobry prognostyk i myślę, że przełoży się to na dobry początek sezonu w naszym wykonaniu – przyznał.

Dla 24-letniego siatkarza ten sezon będzie debiutem w PlusLidze. Do warszawskiego klubu Mateusz Sacharewicz przyszedł z pierwszoligowego MKS-u Będzin. – Miałem propozycje z innych klubów PlusLigi, ale uznałem, że tutaj będę miał większą szansę pokazania swoich umiejętności na boisku niż w tamtych zespołach. O trenerze też słyszałem dobre opinie, chłopcy w tamtym roku osiągnęli dobry wynik. Atmosfera jest bardzo dobra. Zespół miał być i jest bardzo fajny – mówił o powodach swojego przejścia do warszawskiej ekipy.Naszym planem jest wygrywanie w każdym meczu, jeżeli jest to tylko możliwe – powiedział, zapytany o cele Politechniki na zbliżający się sezon. – Wychodzimy na boisko grać radosną, fajną siatkówkę, która ma się podobać zarówno kibicom, jak i nam. Chcemy wygrywać wszystko, co się da, a co uda się ugrać, to już zweryfikuje liga – zakończył.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved