Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Magdalena Mazurek: Cieszę się z udanej inauguracji

Magdalena Mazurek: Cieszę się z udanej inauguracji

fot. Łukasz Krzywański

Rozgrywająca muszyńskiego klubu, Magdalena Mazurek, po zakończeniu spotkania z Pałacem Bydgoszcz nie ukrywała radości z pierwszych ligowych punktów. Przyznała, że mecz z byłym klubem nie należy do najłatwiejszych.

Pierwszy  mecz należał do tych z serii: szybko, łatwo i przyjemnie?

Magdalena Mazurek:Nie do końca. Nie lekceważyłyśmy przeciwnika, ponieważ jest to zespół bardzo waleczny – co mogę powiedzieć, gdyż grałam tam kilka lat. Obawiałyśmy się, że jeżeli pokażą swoją waleczność, to może być ciężko z nimi wygrać. Cieszę się natomiast, że inauguracja sezonu była udana. Kontrolowałyśmy grę pod względem taktycznym. Myślę, że jeżeli tak dalej pójdzie, to powinnyśmy spokojnie patrzeć w przyszłość.

Do Muszyny przeniosła się pani właśnie z Bydgoszczy. Ciężko się gra przeciwko byłemu klubowi?Na pewno jest to inny stosunek i podejście do meczu. W Bydgoszczy spędziłam spory okres, także mam sentyment do tego klubu, trenerów i do dziewczyn. To jest na pewno bodziec, który motywuje. Ale z drugiej strony koncentrowałam się na swojej grze, aby dobrze prowadzić swój zespół i wygrać.

Według pani liga będzie silniejsza niż przed rokiem?

W tym roku wszystko się bardzo wymieszało. Dokładniej to trudno powiedzieć, gdyż liga dopiero startuje. Myślę, że na pewno będzie to długi i ciężki sezon. Kluby się wzmocniły, nie tylko zagranicznymi siatkarkami, ale też było wiele ciekawych polskich transferów. Na pewno będzie interesująco.

Co zadecydowało o przeprowadzce do Muszyny?

Tak naprawdę to chciałam się skupić na podwyższeniu swoich możliwości. Nie ukrywam, że myślę o planach rodzinnych. Natomiast chciałabym jeszcze powalczyć o wysokie cele i myślę, że wraz z dziewczynami uda nam się coś wygrać.

Jak podoba się pani w Muszynie?

Zostałyśmy bardzo miło przyjęte przez kibiców, przez tutejszych ludzi. Krajobrazy są piękne, myślę że będzie się tutaj dobrze mieszkało. Jak przeżyjemy zimę, to będzie ok (śmiech). Na razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.

*Rozmawiał Kamil Majkrzak

źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved