Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lucie Muhlsteinova: Inauguracja wyszła bardzo fajnie

Lucie Muhlsteinova: Inauguracja wyszła bardzo fajnie

fot. Tomasz Tadrała

W pierwszym meczu sezonu beniaminek ORLEN Ligi, Chemik Police, okazał się lepszy od mistrzyń kraju. Rozgrywająca polickiego zespołu, Lucie Muhlsteinova cieszyła się oczywiście ze zwycięstwa oraz tego, że mogła grać przy pełnych trybunach.

Zespół z Polic wrócił do ekstraklasy po kilkunastu latach i w imponującym stylu rozpoczął sezon 2013/2014. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza w trzech setach pokonały Atom Trefl Sopot, czyli aktualnego mistrza Polski. – Na pewno nie był to łatwy mecz, nas przede wszystkim cieszy to, że wygrałyśmy 3:0. Pokazałyśmy to, co na chwilę obecną potrafimy, ale myślę, że do tej stuprocentowej formy dojdziemy później – mówiła po sobotnim meczu rozgrywająca Chemika, Lucie Muhlsteinova. Inauguracyjny mecz cieszył się w Policach dużym zainteresowaniem, kibice szczelnie wypełnili halę. – Ja myślę, że ta inauguracja wyszła bardzo fajnie. Cieszę się,  że kibice tłumnie przyszli i że możemy rywalizować z mocnymi zawodniczkami – nie ukrywała radości Muhlsteinova.

Policzanki w sobotę bardzo dobrze zaprezentowały się w grze defensywnej, znakomicie blokowały, a także broniły ataki rywalek. Czy to był klucz do wygranej? – Na pewno. Jak nie zatrzymywałyśmy ich blokiem, to walczyłyśmy w obronie. O to właśnie chodzi, żeby ten zespół razem współpracował – odpowiedziała Lucie Muhlsteinova. Czeska rozgrywająca miała także spory wybór, jeżeli chodzi o atak. Korzystała z tego i uruchamiała wszystkie strefy boiska. – Ja myślę, że ten zespół jest po prostu tak skonstruowany, że z każdej strefy jest zagrożenie – tłumaczy. Już w sobotę ona i jej koleżanki po raz drugi zagrają we własnej hali, tym razem z PGNiG Naftą Piła, która przyjedzie do Polic już bez Dariusza Luksa, który sprowadził tę zawodniczkę do Polski. – Ja myślę, że pilanki będą bardzo dobrze przygotowane taktycznie. Na pewno będzie to zdrowa rywalizacja – mówi Lucie Muhlsteinova.

  

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved