Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Wierzbowski: Wszystko idzie w dobrym kierunku

Krzysztof Wierzbowski: Wszystko idzie w dobrym kierunku

fot. archiwum

W rozegranym w weekend VIII Memoriale Zdzisława Ambroziaka ekipa Lotosu Trefla zajęła 4. miejsce. - Gramy na razie nierówno. Jeszcze się zgrywamy, ale wierzę, że za tydzień, dwa forma przyjdzie - mówi przyjmujący gdańszczan, Krzysztof Wierzbowski.

W meczu o 3. miejsce w memoriale Zdzisława Ambroziaka ZAKSA Kędzierzyn-Koźle raczej nie dała wam pograć. Kędzierzynianie wygrali dość pewnie. W czym tkwiła wasza niemoc?

Krzysztof Wierzbowski: – Zgadza się. ZAKSA to bardzo mocna drużyna, jest wicemistrzem Polski i ma w swoim składzie bardzo utytułowanych i dobrych zawodników. W meczu o brąz grali oni bardzo konsekwentnie. My na razie gramy przestojami, można powiedzieć, że takimi przeskokami wręcz – raz prezentujemy się bardzo dobrze, raz źle. Jeszcze się zgrywamy, ale wszystko idzie w dobrym kierunku, bo mecz z Kędzierzynem był już dużo lepszy niż wcześniejszy z Perugią.

Widać, że wasza forma faluje. Zdążycie ustabilizować grę przed początkiem PlusLigi?– Wierzę, że tak będzie. Nasza forma na pewno nie jest taka, jaka powinna być, ale ciężko by też było, żeby przyszła ona na ten weekend. To by chyba raczej świadczyło o tym, że coś jest nie tak. Ważne, aby przyszła za tydzień, dwa albo nawet trzy, kiedy będziemy grali te najważniejsze dla nas mecze. Z tego turnieju na pewno wyciągniemy dużo wniosków. Pierwszy mecz z Radomiem – fajnie, że mimo takiej słabej gry udało się go wygrać. To też świadczy o naszej sile, że nie grając najlepszego spotkania, potrafiliśmy je wygrać. Mecz z Perugią… Przyjmijmy, że po prostu się odbył (śmiech). Przeszliśmy obok tego spotkania. I to też dobre doświadczenie, bo wiemy, że trzeba z nimi grać troszkę z głową, a nie tylko bić przed siebie w ten włoski mur. Mecz z ZAKSĄ na pewno był najlepszy w naszym wykonaniu i myślę, że dobrze to wróży na kolejne dni.

Jakie macie plany na nowy sezon? Czego możemy spodziewać się po ekipie Trefla?

– Chcielibyśmy przez tę pierwszą rundę zgromadzić tyle punktów, byśmy mieli komfort psychiczny, że nasza praca idzie jednak w dobrym kierunku. To chyba taki główny nasz cel, jeśli chodzi o początek ligi. A na koniec, to jeszcze trochę za wcześnie, żeby cokolwiek deklarować. Zwykła kontuzja na przykład czy jakieś pozasportowe kwestie mogą wykluczyć paru zawodników i wtedy nic z tych planów może nie wyjść, więc spokojnie. Myślę, że naszym marzeniem byłoby zajęcie na koniec piątego, szóstego miejsca, a jak będzie, zobaczymy.

Po trzech sezonach spędzonych w AZS-ie Politechnice Warszawskiej zdecydowałeś się na zmianę klubu. Dlaczego wybór padł właśnie na Gdańsk?

– Miałem oczywiście propozycję, by zostać w Warszawie, ale chciałem zmienić środowisko. Przyszła pora na zmiany. W Gdańsku budował się fajny zespół, z fajnym trenerem. Dostaliśmy też obietnicę, że nie będzie żadnych problemów finansowych, a takie były w latach wcześniejszych. Trzeba też przyznać, że Gdańsk to pozytywne miasto, jeśli chodzi o życie. Tak naprawdę było to jedno z fajniejszych miejsc, do których mogłem się udać. Tym bardziej, że przeniosłem się tam z rodziną, a raczej nie chciałbym jej zabierać do jakiegoś małego miasteczka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved