Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Heike Beier: Mistrz nie jest oczywisty

Heike Beier: Mistrz nie jest oczywisty

fot. volleyball.de

- Czuję, że w tej lidze każdy może wygrać z każdym - twierdzi Heike Beier. Przyjmująca BKS-u Bielsko-Biała w wywiadzie dla Strefy Siatkówki podsumowuje mecz z Budowlanymi Łódź i opowiada o swoich odczuciach po trzech tygodniach pobytu w nowym klubie.

Heike, jakie są twoje wrażenia po piątkowej rywalizacji z łódzkim zespołem?

Heike Beier:Jestem zadowolona, że udało nam się wygrać i zdobyć dwa punkty do ligowej tabeli. Inauguracyjny mecz nigdy nie jest łatwy. Rywalizacja w piątek była trochę trudna, gdyż każdy chciał zaprezentować się jak najlepiej po dwóch miesiącach ciężkich przygotowań. Byłam zadowolona, kiedy zobaczyłam tak wielu naszych fanów. Sympatycy wspierali nas na tyle głośno, iż w każdym momencie można było poczuć ich doping. Jestem w klubie od trzech tygodni, ale mogę powiedzieć, iż cała drużyna zrobiła wszystko, abym szybko poczuła się tutaj jak w domu.

W czwartym secie, przy stanie 1:2 w meczu, przegrywałyście z łodziankami kilkoma punktami. Wierzyłyście wówczas, iż jesteście w stanie odwrócić losy pojedynku?Tak, dobrze pamiętam tę sytuację. Popełniłyśmy proste błędy, przez co mogłyśmy przegrać mecz. To nie może wydarzyć się ponownie. Jestem pewna, że będziemy pracowały nad tym na treningach. Chciałabym jednak podkreślić, iż nasza drużyna nigdy się nie poddaje. Kiedy zespół przegrywa kilkoma punktami, trzeba myśleć o odrabianiu strat krok po kroku. Wówczas każdy punkt jest ważny. Nie można myśleć o tym, co już było. Wygrać można tylko wtedy, kiedy wierzy się w triumf i po zakończeniu pojedynku wiesz, że zaprezentowałaś się na sto procent.

Atakowałaś w meczu ponad czterdzieści razy. Czujesz, że rozgrywające BKS-u ci ufają?

Tak i jestem z tego faktu bardzo zadowolona. Mam nadzieję, że nigdy ich nie zawiodę. Wierzę także, iż będziemy uzupełniać się na boisku.

W niedawno zakończonych mistrzostwach Europy wraz z reprezentacją Niemiec zdobyłaś srebrny medal. Czy wzrosła twoja pewność siebie po tym sukcesie? Masz wyższą pozycję w ligowym zespole?

Moja pewność siebie jest większa. Jestem dumna, że mogę być częścią niemieckiej reprezentacji. Jedna zawodniczka nie będzie w stanie nic wygrać w tym sporcie. Do odnoszenia zwycięstw potrzebna jest drużyna, która kocha siatkówkę, pracuje razem i potrafi wykreować team spirit.

Co do mojej pozycji w zespole, jest ona taka sama jak młodych zawodniczek czy naszej kapitan. Czuję się częścią BKS-u. Natomiast nie widzę siebie w kategoriach gwiazdy. Oczywiście muszę wziąć na siebie więcej odpowiedzialności, podobnie jak Gosia (Lis – przyp. red.), Mariola (Wojtowicz – przyp. red.) i Helena (Horka – przyp. red.). Jednakże jestem przekonana, że będziemy wygrywać tylko wtedy, gdy będziemy grały razem jako drużyna.

Polubiłaś Bielsko-Białą? Miałaś okazję zwiedzić miasto?

Niestety, przez trzy tygodnie byłam w stanie zobaczyć miasto, tylko przechodząc przez centrum. Podoba mi się, że miejscowość jest czysta i występuje tutaj kombinacja zabytkowego i nowoczesnego budownictwa. Jestem zadowolona z mojego mieszkania, z którego rozpościera się cudowny widok na wzgórza poza Bielsko-Białą. Oczywiście widziałam wiele centrów handlowych, ale w przypadku kobiety to chyba normalne (śmiech)?

Co wiedziałaś o ORLEN Lidze przed przyjściem do Polski?

Spotkałam się z opiniami, że jest tutaj kilka dobrych drużyn i poziom wzrasta z roku na rok. Podoba mi się, że mistrz nie jest oczywisty. Czuję, że w tej lidze każdy może wygrać z każdym.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved