Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dariusz Luks nie jest już trenerem PGNiG Nafta Piła

Dariusz Luks nie jest już trenerem PGNiG Nafta Piła

fot. archiwum

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Strefa Siatkówki, Dariusz Luks nie jest już szkoleniowcem PGNiG Nafta Piła. Przypomnijmy, że trener Luks objął pilski zespół w kwietniu tego roku, pod koniec sezonu 2012/2013. Kto zostanie jego następcą?

Dariusz Luks współpracę z pilskim PGNiG Nafta zakończył w poniedziałek. Dzisiaj na porannym treningu „słodko" pożegnał się z zawodniczkami, zostawiając im poza najlepszymi życzeniami również słodycze. Strefa Siatkówki informowała kilka dni temu, kiedy do sztabu szkoleniowego pilanek dołączył Dominik Kwapisiewicz, że bardzo możliwe są kolejne zmiany na ławce trenerskiej PGNiG Nafty. Nikt nie spodziewał się, że przyjdą one tak szybko. Wśród kandydatów na miejsce Dariusza Luksa wymienia się Wiesława Popika, który ostatni sezon pracował w Bielsku-Białej, gdzie obecnie trenuje poprzednik Luksa, Mirosław Zawieracz. W kuluarach mówi się również o byłym szkoleniowcy reprezentacji Polski i Atomu Trefla Sopot, Jerzym Matlaku. Do czasu ogłoszenia nowego trenera zespół PGNiG Nafty będą prowadzić dotychczasowi asystenci Dariusza Luksa, Łukasz Przybylak i Dominik Kwapisiewicz.

Przypomnijmy, że Dariusz Luks przejął ekipę z Piły pod koniec minionego sezonu ORLEN Ligi, zastępując na stanowisku pierwszego trenera Mirosława Zawieracza, który dość nieoczekiwanie zrezygnował z prowadzenia zespołu. PTPS zajął wówczas 6. miejsce w lidze, przegrywając w play-off walkę o europejskie puchary z Impelem Wrocław, z którym w niedzielę, na inaugurację rozgrywek sezonu 2013/2014, przegrał gładko w trzech setach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved