Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Colleen Ward: Zaprezentowałyśmy połowę naszego potencjału

Colleen Ward: Zaprezentowałyśmy połowę naszego potencjału

fot. Łukasz Krzywański

PGNiG Nafta Piła w pierwszej kolejce ORLEN Ligi uległ na wyjeździe w trzech odsłonach drużynie Impelu Wrocław. - Popełniłyśmy za dużo błędów własnych - podsumowała spotkanie przyjmująca drużyny z Piły, Colleen Ward.

Jak możesz skomentować wasz pojedynek z Impelem Wrocław? Zapewne nie takiego początku sobie życzyłyście?

Colleen Ward:Niestety, nie udało nam się wygrać. Myślę jednak, że dzisiaj zaprezentowałyśmy jedynie połowę naszego potencjału. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będzie lepiej.

Co twoim zdaniem zadecydowało o tym, że to wasze rywalki mogą cieszyć się z trzech punktów?Popełniłyśmy za dużo błędów własnych. Nasz rywal jest bardzo trudny. Miałyśmy duże problemy z jego świetnie funkcjonującym blokiem. Dodatkowo zagrałyśmy zbyt asekuracyjnie na zagrywce. Niestety, słabo funkcjonowało przyjęcie, natomiast gospodynie w tym elemencie zagrały lepiej i to też miało spory wpływ na wynik.

W drużynie jesteś od niedawna. Domyślam się, że większość rzeczy jest dla ciebie nowych, ale powiedz nam proszę, jak czujesz się w nowym zespole?

Bardzo mi się tutaj podoba! Co prawda dołączyłam do zespołu niedawno, jednak już miałam okazję przekonać się, że było warto. Ciężko trenujemy i pracujemy. Dziewczyny są bardzo pomocne i mogę na nie liczyć.

Wielu komentatorów mówi, że ORLEN Liga to bardzo mocne rozgrywki. Ty jesteś dopiero na początku swojej przygody z tą ligą. Masz jednak takie wrażenie, że coś w tym stwierdzeniu jest?

O tak, zdecydowanie. Już po tym pierwszym spotkaniu, w którym zagraliśmy z jednym z faworytów ligi, widzę, że w polskich rozgrywkach jest naprawdę bardzo wysoki poziom.

W kolejnym pojedynku zmierzycie się z Chemikiem Police. Do meczu zostało niewiele czasu – na co twoim zdaniem należy go poświęcić?

Myślę, że teraz przede wszystkim musimy skupić się na treningu i wyeliminować nasze błędy. Musimy popracować nad przyjęciem, komunikacją nad boisku. Jeśli dodatkowo uda nam się zagrać dobrze blokiem i wykorzystać naszą siłę w ataku, to mamy szansę pokazać się zdecydowanie lepiej niż w meczu z Impelem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved